České muzeum hudby uvede muzikál Tony D. aneb Nikdy jsme nestříleli tak dobře! - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitter

Akce Českého muzea hudby

Akce (11.11.2011)

České muzeum hudby uvede muzikál Tony D. aneb Nikdy jsme nestříleli tak dobře!

jak se Antonín Dvořák stal pistolníkem na Divokém západě

V rámci doprovodného programu k výstavě Antonín Dvořák bude v Českém muzeu hudby uveden 11. listopadu od 19.00 hodin westernový muzikál Miloše Orsona Štědroně – Tony D. aneb Nikdy jsme nestříleli tak dobře!. Návštěvníci tak mají příležitost vidět vedle sebe dvojí pojetí Dvořáka – odborné, zastoupené výstavou, a umělecké, reprezentované Tonym D.

Ústředním hrdinou celého muzikálu je slavný skladatel v kladné úloze pistolníka. Roli padoucha autor přisoudil pozdějšímu Dvořákovu oponentovi, historiku a muzikologovi, Zdeňku Nejedlému. „Samozřejmě nemůže chybět krásná žena, o kterou oba bojují a která je v tomto kontextu metaforou hudby jako takové,“ říká režisér Tonyho D. Jan Frič. Hra přenáší souboj o pojetí české hudby z Československa 50. let na Divoký západ.


hrají: Jiří N. Jelínek, Jiří Panzner a Dana Marková,
piano, hudba a libreto: Miloš Orson Štědroň, bicí: Jan Švamberg, akordeon: Jana Bezpalcová, scéna: Ivana Kanhäuserová, kostýmy: Petra Vlachynská, pohybová spolupráce: Jindřiška Křivánková, produkce: Eva Velická, Omnimusa o.s., režie: Jan Frič

Vstupné: 100 Kč. Prodej na místě před představením.


Související články:

obrázek - foto z muzikálu
Foto: Patrik Borecký

Zpět

Zobrazit výpis článků


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Gadgets       Webové stránky: NETservis s.r.o.     Zřizovatel: Zřizovatel