Koncerty a přednášky v Českém muzeu hudby - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitter

Akce Českého muzea hudby

Akce (21.10.2014-24.11.2014)

Koncerty a přednášky v Českém muzeu hudby

program na říjen a listopad 2014

Prostor: České muzeum hudby, Karmelitská 2/4, Praha 1

Program:

Cesta do přístavu - zahajovací koncert cyklu hudba a slovo
21. 10. od 19.00
U příležitosti Roku české hudby uvede Vysokoškolský umělecký soubor Univerzity Karlovy v Praze komponovaný večer pod názvem "Cesta do přístavu", jenž přibližuje cestu Antonína Dvořáka v září 1892 vlakem do Brém. Hudební část večera bude tvořit výběr z Dvořákových nejslavnějších cyklů Slovanské tance, Humoresky, Moravské dvojzpěvy a dalších Dvořákových skladeb. Účinkují: mluvené slovo - Marek Mikulášek, Vysokoškolský umělecký soubor, klavír - v jednání, řídí Jakub Zicha. Vstupné dobrovolné.


Struny podzimu - Didgori
30. 10. od 19.30
Koncert s podtextem Gruzínská vokální polyfonie nabídne ukázku vokálního mistrovství dávných generací. Ansámbl se snaží co nejvěrněji reprodukovat gruzínské lidové písně a vytvořit kulturní vzkaz pro příští generace. Více informací a rezervace vstupenek na tel.: 606 021 050, e-mail: vstupenky@strunypodzimu.cz


 

Sólový recitál klasického kytaristy Vladislava Bláhy
1. 11. od 19.00
Vladislav Bláha bude mít turné po USA, kde mj. zahraje ve slavné Carnegie Hall. Předtím ale ještě zahraje v Českém muzeu hudby. Na programu jsou díla, která mu skladatelé věnovali, a díla klasických skladatelů, která upravil: Milan Tesař: Reflexions I, II; Jorge Morel: Vzpomínky na cestu; Nikita Koshkin: Valčík rodu Usherů; Antonín Tučapský: Sonata; John W. Duarte: Moraviana. Manuel de Falla: Pantomima, Mlynářův tanec, Krátký život; Leoš Janáček: Sýček neodletěl, Čekám tě. Vladislav Bláha vyučuje na brněnské konzervatoři a na JAMU, vede Mezinárodní kytarový festival Brno. Více informací a rezervace vstupenek: info@heosforos.cz, www.heosforos.cz. Vstupenky jsou též k dispozici v síti Ticketportal.
 

 
Česká hudba v proměnách času
6. 11. od 19.30
Předposlední koncert z cyklu HUDBA V NÁS, pořádá Nipos - Artama v rámci projektu ROK ČESKÉ HUDBY. Účinkují: Smyčcový orchestr MUSICA ACADEMICA, dirigent: Jan Popelka, EMAUZSKÝ SBOR A ORCHESTR, sbormistryně: Marie Matějková, dirigent: Tomáš Čechal.
V programu zazní skladby J. Laburdy, L. Janáčka, A. Stamice, B. Smetany a B. M. Černohorského.
Vstup volný
 

 
Kühnův dětský sbor: Čeští skladatelé dětem
7. 11. od 19.00
Tento večer zazní to nejlepší z tradice české sborové tvorby pro děti od 18. století po současnost. Na programu jsou skladby Jana Křtitele Vaňhala, Josefa Bohuslava Foerstera, Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, E. F. Buriana, Bohuslava Martinů, Dalibora C. Vačkáře a Jana Vičara. Sbormistři: Světlana Tvrzická, Jiří Chvála.Klavír: Daniel Wiesner.
 

 
Pražská komorní filharmonie - pRAGUE pHILHARMONIA - rUSKO MYSTICKÉ
10. 11. od 19.30
Druhý koncert komorního cyklu PKF představí skladby Sergeje Prokofjeva, Alfreda Schnittkeho a Dminitrije Šostakoviče pro klavír a violoncello. Violoncello Lukáš Pospíšil, klavír Marek Šedivý
 


Písně hřbitovní
20. 11. od 18.00
Dvorana Českého muzea hudby se na jeden večer promění v potemnělé prostředí hřbitovů. Přemysl Rut představí známé i málo hrané písně upomínající na tématiku smrti, pohřbu a hřbitovu. Přijďte si vychutnat neopakovatelnou atmosféru.
Vstup 60 Kč.
 

 
Kvarteto Martinů k Roku české hudby
21.11 od 19.00
Na koncertě vystoupí společně s naším předním komorním tělesem, Kvartetem Martinů, mladý, velmi úspěšný klavírista - Tomasz Ritter, který nehraje v naší zemi zdaleka poprvé. Tentokrát provede vedle proslulého klavírního kvintetu A dur A. Dvořáka také klavírní cyklus Josefa Suka "O matince". Toto skvostné dílo ani naši čeští pianisté pro svou náročnost neuvádí často a zahraniční ho téměř neznají. Ritterova mimořádná hudební citlivost vám jistě připraví neobyčejný zážitek. Koncert kvarteto Martinů zahájí Dvořákovým slavným kvartetem F dur - "Americkým".
 


ZUŠ Taussigova
24. 11. od 18.30
Koncert žáků Základní umělecké školy Taussigova uspořádaný speciálně k ROKU ČESKÉ HUDBY.
 


Adventní zastavení
30. 11. od 18.00
Další díl z cyklu koncertů společnosti Nipos Artama HUDBA V NÁS.
Účinkují: dětský pěvecký sbor Ondrášek Nový Jičín, sbormistr: Josef Zajíček, Foerstrovo komorní pěvecké sdružení Praha, sbormistr: Jaroslav Brych, smíšený sbor KOS Litomyšl, sbormistr: Milan Motl, folklorní soubor Velká muzika ZUŠ Střezina Hradec Králové, umělecká vedoucí: Eva Černíková. V programu zazní skladby A. Dvořáka, J. B. Foerstera, B. Martinů, J. Nováka, Z. Lukáše, P. Ebena, I. Hurníka, V. Petrova a J. Krčka.


 

 

Zpět

Zobrazit výpis článků


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Gadgets       Webové stránky: NETservis s.r.o.     Zřizovatel: Zřizovatel