Koncerty a přednášky v Českém muzeu hudby - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitter

Akce Českého muzea hudby

Akce (24.9.2014-30.10.2014)

Koncerty a přednášky v Českém muzeu hudby

program na září a říjen 2014

Prostor: České muzeum hudby, Karmelitská 2/4, Praha 1

 Program:

 


Přítomnost k Roku české hudby 2. díl

24. 9. od 18.00

Druhé setkání příznivců soudobé hudby nabídne další záznamy koncertů Přítomnosti. věnované Ivanem Englichem do sbírek Českého muzea hudby.
Večerem provází Vojtěch Mojžíš


Martinů Strings Prague a duo De Réve pod vedením Jaroslava Šonského (Švédsko)

3. 10. od 18.00

Domov, láska, válka…. (J. Suk, B. Martinů, D. Šostakovič - s uvedením premiéry Koncertu B. Martinů H 252 pro flétnu, housle, klavír a smyčce ve zcela nové, dosud neprovedené aranži). Koncert se koná u příležitosti Roku české hudby a ve spolupráci s Českým centrem Praha.
Vstup volný.


Koncert TRIA EUFONICO k roku české hudby

4. 10. od 19.00

Koncert soudobé hudby nabídne tento program Otmar Mácha: Variace pro flétnu a klavír; Bohuslav Martinů: Divertimento pro flétnu a housle; Jan Vrkoč: Ze života včel - Trio pro flétnu a klavír; Růžena Sršňová: Vinobraní; Leoš Janáček: Sonáta pro housle a klavír; Jan Meisl: Jumps for Joy - Trio pro flétnu, housle a klavír. Rezervace vstupenek na e-mailu info@heosforos.cz, více informací na www.heosforos.cz.


Musica Florea: Pražské "objevy" J. V. Tomáška

9. 10. od 19.30

V rámci 12. festivalového cyklu Musica Florea se oslaví 240 let od narození Jana Václava Tomáška. Skladatel působil v ranně romantickém období, kvalita a mistrovství jeho díla dosud nebylo interpretačně zcela rozpoznáno a náležitě využito. K renesanci jeho děl by měl přispět i tento koncert, který většinu Tomáškových skladeb představí v novodobé premiéře. Účinkuje: Musica Florea, Český chlapecký sbor Boni Pueri, sbormistr Pavel Horák, sbor Collegium Floreum, sólisté, dirigent Marek Štryncl. Více informací na e-mail: info@musicaflorea.cz; e-mail: vstupenky@musicaflorea.cz


Cesta do přístavu - zahajovací koncert cyklu hudba a slovo

21. 10. od 19.00

U příležitosti Roku české hudby uvede Vysokoškolský umělecký soubor Univerzity Karlovy v Praze komponovaný večer pod názvem "Cesta do přístavu", jenž přibližuje cestu Antonína Dvořáka v září 1892 vlakem do Brém. Hudební část večera bude tvořit výběr z Dvořákových nejslavnějších cyklů Slovanské tance, Humoresky, Moravské dvojzpěvy a dalších Dvořákových skladeb. Účinkují: mluvené slovo - Marek Mikulášek, Vysokoškolský umělecký soubor, klavír - v jednání, řídí Jakub Zicha. Vstupné dobrovolné.


Struny podzimu - Didgori

30. 10. od 19.30

Koncert s podtextem Gruzínská vokální polyfonie nabídne ukázku vokálního mistrovství dávných generací. Ansámbl se snaží co nejvěrněji reprodukovat gruzínské lidové písně a vytvořit kulturní vzkaz pro příští generace. Více informací a rezervace vstupenek na tel.: 606 021 050, e-mail: vstupenky@strunypodzimu.cz
 

Zpět

Zobrazit výpis článků


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Gadgets       Webové stránky: NETservis s.r.o.     Zřizovatel: Zřizovatel