Koncerty a přednášky v Českém muzeu hudby - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitter

Akce Českého muzea hudby

Akce (1.12.2015-31.12.2015)

Koncerty a přednášky v Českém muzeu hudby

Program na listopad a prosinec 2015

Prostor: České muzeum hudby, Karmelitská 2/4, Praha 1

Zveme vás na koncerty, hudební programy a přenášky do atraktivních prostor Českého muzea hudby – bývalého baroknho kostela sv. Máří Magdaleny na Malé Straně.

Program:

 

 

Dětský pěvecký sbor Noctuela
1. 12. od 19.00
První prosincový koncert ve znamení vánočních koled v podání členů dětského pěveckého sboru při Základní umělecké škole Fingerova. Noctuella, a jeho přípravná oddělení Kulíšci a Sovičky, zazpívají nejen vánoční písně, spirituály a koledy, ale i klasický repertoár pro dětské sbory (J.Feld. P.Jurkovič aj.). Vystoupí i 3. flétnové oddělení nejen při doprovodu pěveckého sboru.  
Vstup volný.
 
Duo Teres
2. 12. od 19.30
Koncert Dua Teres (Lucia Fulka Kopsová - housle a Tomáš Honěk - kytara) a křest nového alba s názvem "Prague Kaleidoscope". Šestice renomovaných autorů zkomponovala v posledních letech pro Duo Teres nové skladby. Jedná se o hudbu tří autorů z oblasti klasické hudby, Lukáše Hurníka, Ondřeje Kukala, Jana Freidlina, a o trojici jazzových autorů, Karla Růžičky, Martina Brunnera a Matěja Benka.  Koncert se uskuteční za účasti těchto skladatelů, přičemž nové album pokřtí hudební publicista a skladatel Lukáš Hurník.  
Vstup volný.
 
Orchestr Berg: Konec #15!... Závěrečná akce 15. narozeninové sezóny
6. 12. od 19.30
Orchestr BERG představí na závěrečném koncertě své 15. narozeninové sezóny poslední dvě z celkem 15 nových skladeb, které pro rok 2015 symbolicky objednal. Hudbu doprovodí živě animované projekce. Diriguje Peter Vrábel.
Vstupné: 250 Kč / 150 Kč studenti a senioři, předprodej v pokladně muzea nebo online www.webticket.cz 
 
Základní škola Karla Čapka
10. 12. od 18.30
Adventní vystoupení pěveckého sboru ZŠ Karla Čapka, při které zazní české a moravské koled: "Slyšeli jsme v Betlémě","Rychle bratři","Ticha noc", "Na nebesích hvězdička vychází","Zelená se louka" "Jak jsi krásné, neviňátko","Koleda,koleda,Štěpáne", "Vím já kostelíček","U Betléma dnes Maria", "Vondráši, Matóši","Veselé vánoční hody", "Narodil se Kristus Pán" v  zimní opeře z knihy Tři bratři "O dvanácti měsíčkách"- hudba J. Uhlíř, text Z. Svěrák. Nebudou chybět recitace, tanec, hra na klavír.
Vstup volný.
 
Tajemství Vánoc
13. 12. od 18.00
O Vánocích prožívá člověk zrození božského dítěte a není v tom sám - je to jakési "kolektivní vzrušení", je to svátek spoluúčasti na události, která se dotýká všech bez rozdílu věku, pohlaví a postavení. A proč tomu tak je? To nikdo neví… prostě to je a bude dobře, dokud to tak bude…
Účinkují: Muzika Rozmarýn a taneční soubor Vycpálkovci Praha.
Vstupenky k zakoupení před představením na pokladně muzea.
Vstupné 150,- Kč, ke stání 50,- Kč, děti do 6 let zdarma, objednávky (rezervace) vstupenek: tajemstvivanoc@seznam.cz.
 
Základní umělecká škola Jana Hanuše
14. 12. od 18.30
V čase předvánočním Vás srdečně zveme na adventní koncert žáků školy. 
Vstup volný.
 
Předvánoční koncert sboru Rosa
15. 12. od 19.00
Tradiční předvánoční koncert komorního smíšeného pěveckého sboru Rosa s klavírním doprovodem Marie Pochopové a pod dirigentskou taktovkou Kristiny Šalšové nabídne skladby H. L. Hasslera, A. Vivaldiho, B. Fidlera a K. Steckera.
Vstupenky k zakoupení na pokladně muzea, cca hodinu před koncertem.
 
Základní umělecký škola Jana Hanuše
16. 12. od 19.00
Tradiční předvánoční koncert žáků školy.
Vstup volný.
 
Komorní ženský sbor
17. 12. od 19.30 
Vánoční koncert Komorního ženského sboru Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy je v úvodní části věnován duchovní tvorbě světových skladatelů. Zazní renesanční sbor Laudate Dio G. Animuccii a Missa brevis B. Brittena s průvodem varhan. B. Martinů je autorem Tří písní posvátných pro ženský sbor a sólové housle s částmi Narození Páně, Nanebevstoupení Páně, Cesta k ráji. Atmosféru českých Vánoc navodí Pastorela iucunda J. I. Linka a pásmo koled v úpravě K. Steckera. Účinkují: komorní orchestr a ženský sbor Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, sólisté a hosté. Řídí Jana Veverková. 
Vstup volný.
 
Dětský pěvecký sbor Svítání
18. 12. od 17.30
Vánoční koncert proběhne od 17.30 hodin a vystoupí na něm všechna oddělení Dětského pěveckého sboru Svítání, ZUŠ Štefánikova, Praha  5 pod vedením Terezy Bystřické a Heleny Makovcové. Posluchači se mohou těšit na skladby lidové, duchovní, ale i moderní a posluchače samozřejmě naladíme i na vánoční notu.
Vstup volný. 
 
Chlapecký pěvecký sbor Bruncvík
20. 12. od 18.30 
Vánoční koncert sboru, na kterém vystoupí všichni členové ze všech oddělení sboru.
Vstup volný.
 
PKF Prague Philharmonia: Kaprálová Quartet
21. 12. od 19.30
Třetí komorní koncert bude ve znamení smyčcových kvartet od Františka Xavera Richtra, Vítězslavy Kaprálové a Bohuslava Martinů. Zahrají:  Veronika Panochová 1. housle, Simona Hurníková 2. housle, Eva Krestová viola, Simona Hečová violoncello.
Vstupenky je možné zakoupit či rezervovat na tel. 224 267 644 nebo e-mail: vstupenky@pkf.cz.
 
Jakub Jan Ryba - Missa Solennis: "Hej, mistře, vstaň bystře" 
26. 12. od 17.00
Soubor LUDUS MUSICUS a hosté pod vedením dirigenta Františka Běhounka pro Vás pořádají na druhý svátek vánoční koncert s tradičním programem od Jakuba Jana Ryby - Missa solennis. 
Vstupné: 200 Kč, zlevněné 100 Kč, v předprodeji na pokladně muzea, rezervace vstupenek: ludusmusicus@seznam.cz
 
Silvestrovský koncert - Slavné hudební bonbónky
31. 12. od 17.30
Agentura Fidelio, s. r. o. pořádá silvestrovský koncert se skladbami W. A. Mozarta, A. Vivaldiho, A. Dvořáka, T. G. Albinoniho, MA Charpentiera, J. S. Bacha a dalších. Účinkují Libuše Moravcová - soprán, Radana Večtomova- I. housle, Ondřej Hás - II. Housle, Markéta Ostmeyerová - viola, Zuzana Robová - violoncello. Vstupenky k zakoupení a rezervace: tel. 777 918 077, 
 

 

Zpět

Zobrazit výpis článků


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Gadgets       Webové stránky: NETservis s.r.o.     Zřizovatel: Zřizovatel