Koncerty a přednášky v Českém muzeu hudby - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitter

Akce Českého muzea hudby

Akce (4.7.2014-18.8.2014)

Koncerty a přednášky v Českém muzeu hudby

program na červenec 2014

Prostor: České muzeum hudby, Karmelitská 2/4, Praha 1

Program:


Leicestershire SSO and Wind Band
17. 7. od 19.30
65členný anglický studentský symfonický orchestr Leicestershire Schools Symphony Orchestra vystoupí s programem složeným z děl Dvořáka (Slovanské tance), Rimského-Korsakova (Šeherezáda), Rossiniho (Vilém Tell) a Mussorgského (Noc na Lysé hoře). Dirigent: Peter Dunkley
Vstupné dobrovolné ve prospěch dětského oddělení FN Motol. Z důvodu omezené kapacity je nutná rezervace na místa na tel. 222 524 388 či na admin@concert.cz.


Oxfordshire School´s Symphony Orchestra
23. 7. 20.00
Mládežnický symfonický orchestr Oxfordshire School´s Symphony Orchestra zahájí koncert skladbami z dílny Glinky, Girega, Humperdincka, zazní i Smetanova Má vlast. V druhé části vystoupí dechový soubor Oxfordshire Youth Wind Band a potěší posluchače pestrou směsicí klasické, filmové a muzikálové hudby – Chačaturjan, melodie z filmů Skyfall a Goldfinger (James Bond), muzikálu Bídníci atd.
Vstupné dobrovolné ve prospěch dětského oddělení FN Motol. Dirigenti: Caroline Hobbs-Smith a Mark Prowen.
Více informací na tel. 222 524 388 či na admin@concert.cz.


Manchester University Symphony Orchestra
24. 7. 19.00
Manchester University Symphony Orchestra pod vedením Marka Herona vystoupí na svém závěrečném koncertě českého turné. Tento přední britský univerzitní orchestr má na programu díla R. Wagnera, S. Prokofjeva a O. Respighiho. Vstupné dobrovolné. Výtěžek z koncertu podpoří sdružení Krajina a jeho veřejnou sbírku Stopa v krajině.
Více informací na tel. 222 524 388 či na admin@concert.cz.


Southampton Youth Orchestra
25. 7. 18.00
Výběrový orchestr Southampton Youth Orchestra zařadil do svého programu zajímavou kombinaci anglických a českých skladeb. Na koncertu pod taktovkou dirigentky Jane Higgins zazní Smetanova Vltava, Dvořákovy Slovanské tance, ale také skladby známých anglických skladatelů jako je Elgar, Williams a Butterworth. Jako sólista na violoncello vystoupí talentovaný 15letý Mike Huang.
Vstupné dobrovolné. Výtěžek z koncertu bude věnován občanskému sdružení Cesta domů.
Více informací na tel. 222 524 388 či na admin@concert.cz.


FLAŠINET ŽIJE! Koncert v rámci mezinárodního festivalu flašinetářů
12. 8. od 19.00
Jedinečný koncert, na kterém se setkají flašinetáři z Čech, Německa, Francie a dalších evropských zemí. Znít budou hudební hrací strojky historické i zcela nové, z nichž všechny spojuje nezaměnitelný zvuk i vysoká technická hodnota. Na přelomu 19. a 20. století patřili flašinetáři ke koloritu většiny evropských měst, ale nyní pro nás představují ztělesnění našich nostalgických představ starých dob. Programu v Českém muzeu hudby bude od 14.00 předcházet koncert v kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí. Vstup na oba koncerty je volný.

Fabricio Mattos
18. 8. od 19.00
Zahajující koncert světového turné brazilského kytaristy. Těšte se na soudobou kytarovou hudbu od skladatelů Nicka Nortona (USA), Jana Meisla (ČR), Ralfa Bauera (Německo), Kelvina Funga (Hongkong), Fabiana Borgese (Brazílie). Vstupné: od 150 Kč, další informace a vstupenky: info@heosforos.cz, http://www.heosforos.cz.

 

Zpět

Zobrazit výpis článků


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Gadgets       Webové stránky: NETservis s.r.o.     Zřizovatel: Zřizovatel