Koncerty a přednášky v Českém muzeu hudby - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitter

Akce Českého muzea hudby

Akce (11.5.2016-28.6.2016)

Koncerty a přednášky v Českém muzeu hudby

Program na květen – červen 2016

Prostor: České muzeum hudby, Karmelitská 2/4, Praha 1

Zveme vás na koncerty, hudební programy a přenášky do atraktivních prostor Českého muzea hudby – bývalého baroknho kostela sv. Máří Magdaleny na Malé Straně.

Program:

 

 
 
Základní umělecká škola Šimáčkova
11. 5. od 19.00
Instrumentální koncert žáků školy.
Vstup volný.
 
Základní škola Karla Čapka
13. 5. od 18.30
Na tento den pro vás žáci Základní školy Karla Čapka připravili dětskou operu od Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře "O Šípkové Růžence". Nebudou chybět recitace, tanec, zpěv a hra na klavír. 
Vstup volný.
 
PKF - PRAGUE PHILHARMONIA - Zeiher Quartett
23. 5. od 19.30
Program květnového koncertu PKF nabídne Smyčcový kvartet g moll, op. 10, L. 85 od Claude Debussyho a Smyčcový kvartet G dur, D. 887 v podání Zeiher Quartett, který hraje ve složení Alexander Zeiher - první housle, Tomáš Hájek - druhé housle, Makoto Sudo - viola a Lukáš Pospíšil - violoncello. Vstupenky je možné zakoupit či rezervovat na tel. 224 267 644 nebo e-mail: vstupenky@pkf.cz, více na www.pkf.cz.
 
Lístek a Lísteček ze Základní umělecké školy Ratibořická
31. 5. od 18.00
Dětský pěvecký sbor Lístek nese své jméno podle skladeb našich českých skladatelů Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany a Zdeňka Fibicha Lístek do památníku. Sbor Lísteček je jeho přípravným oddělením. Na koncertě zazní jednohlasé i dvojhlasé písně Ilji Hurníka, Petra Ebena, Jana Vičara, Emila Hradeckého, Jaroslava Ježka a dalších skladatelů a nebudou chybět ani kánony a spirituál. Sbory vede Marie Sedláková, klavírní spolupráci zajišťuje Marta Čermáková.
Vstup volný.
 
Sbor a orchestr Univerzity Karlovy a Orchestr Univerzity ve Štrasburku (Fr)
5. 6. od 19.30
Orchestr Univerzity ve Štrasburku předvede díla skladatelů J. Rosiniho (Předehra Vilém Tell). C. Saint-Saense (Danse macabre, Tarantelle). Sólisté: Yeye Xu (housle), Laurie Peverini (flétna), Thomas Griessmann (klarinet), řídí Corinna Niemeyer. Sbor a orchestr Univerzity Karlovy zahraje Komitas/Sahakeanc': Liturgie pro smyčce a koncert pro 3 housle od J. S. Bacha (sólisté: Lydia Penčev, Jiří Vejmelka, Jan Knettig). Řídí Haig Utidjian. 
Vstup volný.
 
PKF - PRAGUE PHILHARMONIA - Francouzští mistři violy da gamba
6. 6. od 19.30
Francouzské skladatale a jejich díla představí Balázs Adorján - viola da gamba a Katalin Ertsey - theorba. Vstupenky je možné zakoupit či rezervovat na tel. 224 267 644 nebo e-mail: vstupenky@pkf.cz, více na www.pkf.cz.
 
Akademické gymnázium 
7. 6. od 18.30 
Koncert studentů Akademického gymnázia v Praze.
 
Základní umělecká škola Ratibořická, Praha 9 - Horní Počernice
8. 6. 18.30
Na dalším červnovém koncertě vystoupí dětské pěvecké sbory Malíček a Paleček pod vedením Mgr. Šárky Mistrové a smyčcový orchestr s dirigentkou Věrou Matějákovou ze Základní umělecké školy Ratibořické. Klavírní doprovod sborům zajistí Daniel Kallmünzer. Zazní písně pro děti skladatelů P. Ebena, M. Uherka, J. Křičky,  Zb. Císaře, J. Temla a písně lidové. 
Vstup volný.
 
Základní umělecká škola U Půjčovny
13. 6. od 18.30 hod
Závěrečný koncert žáků školy.
Vstup volný.
 
Hudební mozaika
15. 6. od 18.00
V podaní Klánovického dětského sboru Claireton Chorale a Pražského komorního sboru Claireton zazní skladby W. A. Mozarta, A. Vivaldiho, G. Verdiho, A. Dvořáka, K. Jenkinse, A. Piazzola, V. Ovsjannikova. A k poctě umělcům: Písničky J. Uhlíře a Z. Svěráka. Umělecká vedoucí Světlana Tvrzická. Vstupné 250 Kč.
 
PKF - PRAGUE PHILHARMONIA - Czech Brass hraje ze stříbrného plátna
20. 6. od 19.30
Na posledním koncertě komorního cyklu PKF, zazní skladby Johna Williamse Medley, Michela Magne, Vladimira Cosmy a dalších v podání Marka Zvolánka, Jiřího Houdka a Marka Vajo na trubku, 
Stanislava Penka, Lukáše Moťka a Karla Kučeru na trombón a Karla Malimánka na tubu.
Vstupenky je možné zakoupit či rezervovat na tel. 224 267 644 nebo e-mail: vstupenky@pkf.cz, více na www.pkf.cz.
 
Komorní sbor Rosa
22. 6. od 19.00
Tradiční jarní koncert komorního smíšeného pěveckého sboru.
 
Základní umělecká škola Zbraslav
28. 6. od 19.00
Závěrečný koncert žáků školy. 
Vstup volný.
 
 
 

 

Zpět

Zobrazit výpis článků


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Gadgets       Webové stránky: NETservis s.r.o.     Zřizovatel: Zřizovatel