Koncerty a přednášky v Českém muzeu hudby - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitter

Akce Českého muzea hudby

Akce (20.5.2015-30.6.2015)

Koncerty a přednášky v Českém muzeu hudby

program na květen 2015

Prostor: České muzeum hudby, Karmelitská 2/4, Praha 1

Zveme vás na koncerty, hudební programy a přenášky do atraktivních prostor Českého muzea hudby – bývalého baroknho kostela sv. Máří Magdaleny na Malé Straně.

Program:

 
 


Musica Florea: Slavnostní hudba J. B. Lullyho a M. A. Charpentiera
20. 5. od 19:30
Tradiční jarní koncert souboru Musica Florea ve spolupráci s Collegiem Floreem a solisty, řídí Marek Štryncl.
Vstupenky v síti Ticketstream, na www. musicaflorea.cz a na místě konání hodinu před začátkem koncertu.
 


PKF - Prague Filharmonia - Maďarská rapsodie
25. 5. od 19:30
Druhý koncert PKF nabízí skladby Zoltána Kodály, Bély Bartóka a Ernö Dohnányia. Hrají Balázs Adorján - violoncello, Lucia Kopsová- housle, Jan Adam - housle, Stanislav Svoboda - viola.
Vstupenky lze zakoupit v pokladně PKF (Husova 7, Praha 1) od úterý do čtvrtka nebo na www.pkf.cz, rezervace tel. 224 267 644.
 


Černobílý svět
26. 5. od 19:00
Koncert nadchne nejen milovníky klasické a jazzové hudby. Jedná se o vokálně-instrumentální dílo inspirované romskou tradiční hudbou. Devítičlenný mužský sbor vystoupí společně s šestičlenným orchestrem pod vedením známého romského skladatele Gorana Tajroviće ze Srbska. Představí se i sourozenci Bartošovi, operní pěvci, kteří vystupují v plzeňském Tylově divadle, a z Prahy zpěvačka Pavlína Matiová.
Vstupenky v síti Ticketstream: předprodej 300Kč / na místě 300Kč
 


Collegium Cantantium: Májový koncert
27. 5. od 19:00
Předposlední květnový koncert v podání ženského sboru nabídne výběr skladeb z amerických muzikálů a spirituály, zazní i skladby českých autorů, za všechny uvádíme: Ain't no Grave Can Hold My Body Down - tradiční spirituál, arr. P. Caldwell, S. Ivory; Battle Hymn of the Republic - spiritual W. Steffe, P. Wilhousky; I Got Rhytm - G.& I. Gershwin. Diriguje umělecký vedoucí souboru Zdeněk Kudrnka, klavírní doprovod Petr Hostinský.
Vstupné 150,-Kč.
 


Základní umělecká škola V. Talicha v Berouně
30. 5. od 18:30
Koncert žáků Základní umělecké školy V. Talicha.
Vstupné dobrovolné.
 

Základní umělecká škola Karla Čapka

1. 6. od 18.30
Koncert pěveckého sboru školy nabídne výběr jarních písní. Do programu jsou zařazené také klavírní kusy v podání žáků školy, tanec a recitace. Příjemnou tečkou koncertu bude operka "Červená karkulka"- hudba J. Uhlíř, libreto Z. Svěrák.
Vstupné dobrovolné.
 


Základní umělecká škola U Půjčovny
2. 6. od 18.00
Závěrečný koncert hudebního oboru.
Vstupné dobrovolné.
 

 
Carmina Vocum a Kyjovský sbor
6. 6. od 18.00
Společný koncert smíšených sborů Carmina Vocum Kyjov a Carmina Vocum Praha pod vedením sbormistra Maria Kudely a sbormistryně Dragany Novaković-Vitas. Sborové skladby českých a světových autorů. Vstupné: Kč 100,-, další informace naleznete na www.caminavocum.cz
 


"Ta naše písnička česká..."
7. 6. od 19.00
Klánovický dětský sbor Claireton Chorale a Pražský komorní sbor Claireton, pod vedením sbormistryně Světlany Tvrzické zazpívá skladby J. Uhlíře, Z. Bartáka, D. Vačkáře, J. Purifoje, A. Becka, O. Macha a směs lidových písní. Na klavír doprovází Alex Kchristianov, bicí- Jakub Hřebíček, harmonika- Antonín Krpenský.PKF - Prague Philharmonia - Rytmy latinské Ameriky
8. 6. od 19.30
Závěrečný koncert komorního cyklu PKF nabídne exkurzi do hudební tvorby Jižní Ameriky. Vystoupí Escualo kvintet a Gabriela Vermelho.
Kvintet zahraje ve složení Jan Prokop - kontrabas, Ivan Vokáč - klavír, Jakub Jedlinský - akordeon, Vít Chudý - housle, Petr Beneš - elektrická kytara.
Vstupenky lze zakoupit na pokladně PKF (Husova 7, Praha 1) od úterý do čtvrtka nebo na www.pkf.cz, rezervace tel. 224 267 644.Základní umělecká škola Zbraslav
15. 6. od 19.00
Závěrečný koncert žáků školy.
Vstupné dobrovolné.
 

 
Pueri Gaudentes - chlapecký a mužský sbor základní umělecké školy Praha 7
16. 6. od 19.00
Na programu koncertu jsou skladby od G. Fauréea, A. Dvořáka, Zd. Lukáše a skladby z mezinárodního festivalu chlapeckých sborů ve Stockholu v květnu 2015. Sbormistři Zdena Součková, Libor Sládek, klavírní doprovod Denisa Nováková. Baryton Jiří Poláček.
Vstupné dobrovolné.
 


Komorní smíšený pěvecký sbor ROSA
24. 6. od 19.00
Na programu letního koncertu sboru zazní skladby O. Lassa, T. L. de Victoria, C. Saint-Saënsa, A. Dvořáka, P. Ebena, Zd. Lukáše, John Leavitta, I. Eröda, H. Goodalla, E. Morricone
Účinkuje: Komorní smíšený pěvecký sbor ROSA, klavír: Ondřej Valenta, diriguje: Radek Šalša
Vstupné od 120 Kč k zakoupení na místě přede začátkem koncertu.
 


Koncert skupiny ANANDA (UK)
26. 6. od 19.00
Hudba pro vnitřní mír je cestou ke kráse, síle a nesmírnosti hudebních
skladeb Sri Chinmoye. Zažijte rezonanci mantrických písní v doprovodu východních i západních nástrojů a nechte tak pozvednout své srdce i duši.
Vstup volný.
 


Koncert australských orchestrů
30. 6. od 19.30
Koncert australských orchestrů Churchlands Senior High School Orchestra and Guitars a sborů Churchlands Senior High School Chorale, Chaps and Maids. Na koncertě zazní skladby A. Vivaldiho, A. Dvořáka, G. F. Händela, B. Bartoka a dalších.
Dobrovolné vstupné bude věnováno na podporu oblastí Nepálu postižených nedávným zemětřesením.

 

Zpět

Zobrazit výpis článků


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Gadgets       Webové stránky: NETservis s.r.o.     Zřizovatel: Zřizovatel