Nové exponáty ve výstavě Antonín Dvořák - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitter

Novinky Českého muzea hudby

Novinka (5.4.2012)

Nové exponáty ve výstavě Antonín Dvořák

přijďte se podívat na krásné divadelní kostýmy

Prostor: České muzeum hudby, Karmelitská 2/4, Praha 1

Výstava Antonín Dvořák v Českém muzeu hudby nově láká i milovníky scénografie a módy! Od 5. dubna do 6. června 2012 ji doplní divadelní kostýmy ze známých Dvořákových oper Čert a Káča, Jakobín, Armida a Dimitrij. Kostýmy z nejslavnější Dvořákovy opery Rusalky pak budou k vidění pouze během víkendu 21.–22. dubna.

Úspěšnou výstavu věnovanou Antonínu Dvořákovi doplní osm unikátních kostýmů z jeho oper zapůjčených ze sbírek Národního divadla a Státní opery Praha.

Josef Jelínek, autor kostýmů z oper Armida a Rusalka, nedávno obdržel Zvláštní cenou Kolegia pro udělování cen Thálie 2011. Vystaveny jsou také kostýmy dvou hlavních představitelů oblíbené opery Čert a Káča, nesoucí nezaměnitelný rukopis svého autora, výtvarníka Adolfa Borna.

Návštěvníci mohou sami posoudit, jak pohodlné asi kostýmy byly. Sólista opery Národního divadla Luděk Vele například vzpomíná, že kombinéza čerta Marbuela z opery Čert a Káča představovala doslova "hotovou saunu, kdy už po několika minutách s Káčou na zádech se člověk orosil od hlavy až k patě. Zvláště za odpoledních představení, kdy slunce hýří, se moje váha vždy zmenší až o tři kilogramy."

Další překvapení pro návštěvníky připravilo České muzeum hudby v podobě koncertu Kühnova smíšeného sboru. Prestižní koncert k poctě velkému skladateli Antonínu Dvořákovi se uskuteční 17. dubna od 19.30 hodin.

fotografie kostýmu Káči z opery Čert a káča

Kostým Káči z opery Čert a Káča (autor kostýmu - Adolf Born)

Zpět

Zobrazit výpis článků


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Gadgets       Webové stránky: NETservis s.r.o.     Zřizovatel: Zřizovatel