Aspoň na víkend se seznamte se zvířaty v hudbě - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Pro rodiny s dětmi - České muzeum hudby

Pro rodiny s dětmi (24.6.2017)

Aspoň na víkend se seznamte se zvířaty v hudbě

Objevte s námi zvířátka ukrytá ve slavných melodiích.

Prostor: Muzeum Antonína Dvořáka, Ke Karlovu 20, Praha 2

V Muzeu Antonína Dvořáka jsme pro vás připravili zábavné odpoledne se zvířaty, která inspirovala slavné hudební skladatele.

V symfoniích Antonína Dvořáka budeme společně poznávat ptačí hlasy, navštívíme i les Lišky Bystroušky Leoše Janáčka a mnoho dalšího. Netopýry nám nepřipomene jen ukázka ze stejnojmenné operety Johanna Strausse ml., kterou zahraje houslistka Nora Romanovská, ale setkáte se i s živými netopýry ze záchranné stanice Nyctalus. Dospělí si budou moci vychutnat obnovenou krásu Michnova letohrádku, zatímco dětem bude patřit zahrada.

Termín konání: 24. 6. 2017, 13.00–17.00 h
Vstupné v ceně běžné vstupenky do muzea

Program:

13.00 – 17.00 h
Zvířata v hudbě
Na několika zastaveních v zahradě letohrádku se seznamte se zvířaty, která inspirovala slavné skladatele. Hledat je budeme ve slavných melodiích, operních libretech i v kostýmech z představení.

Zvířátko na památku
Ve výtvarné dílně si děti s pomocí lektorů vyrobí jednoho ze zvířecích hrdinů hudebních děl na památku z plsti.

Na návštěvě v Michnově letohrádku
Sídlem Muzea Antonína Dvořáka je barokní vila architekta K. I. Dietzenhofera z počátku 18. století. Při prohlídce uvidíte nástropní fresky, které byly nově zrestaurovány, expozici Cesty A. Dvořáka a aktuální výstavu Antonín Dvořák a zbožnost.

15.00 h
Netopýři ze spolku Nyctalus
Za zvuků operety Netopýr Johanna Strausse ml. v podání houslistky Nora Romanovské se budete moci zblízka seznámit s živými netopýry, kteří jsou v péči záchranné stanice Nyctalus. Dozvíte se, nejen jak vynikající jsou netopýři posluchači, ale hlavně se přesvědčíte, že jsou to velice milá a člověku prospěšná zvířátka.

 

 

Zpět

Zobrazit výpis článků