Den hloupých Honzů - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Pro rodiny s dětmi - České muzeum hudby

Pro rodiny s dětmi (19.7.2017)

Den hloupých Honzů

Vypravte se s námi do pohádky!

Prostor: České muzeum hudby, Karmelitská 2/4, Praha 1

Víte, jaké to je vydat se do světa na zkušenou? Přichystat buchty do ranečku a vyrazit? Pokud ještě nemáte na cestu do pohádkového světa natrénováno, přijďte k nám do muzea a vyzkoušejte si ji nanečisto.

Připravíme pro vás nejenom buchty a ranečky, ale spoustu další zábavy. Můžete se těšit i na komentovanou prohlídku výstavy Hudba a pohádka.

Tak přijďte, za pecí svět nenajdete!

Termín konání:  19. 7. 2017, 15.00–18.00

Vstupné v rámci běžného vstupného do muzea

Chtěli bychom avizovat vstupné zdarma pro všechny chlapce a dívky jména Jan/Jana do 18 let (po předložení dokladu - například kartička pojištěnce).

Program:

 
16.00 
Komentovaná prohlídka výstavy Hudba a pohádka pro dospělé
 
15.00–18.00 
Cesta za pokladem
Někdy je potřeba slézt z pece a vydat se do světa. Taková výprava vás může obohatit mnohými způsoby. Kromě nabytých zkušeností a neobyčejných zážitků můžete cestou narazit i na poklad!
 
Dračí oči
Draci jsou nebezpeční i krásní zároveň. Dokážou chrlit oheň a snad i zaklít toho, kdo se jim podívá do očí. Jsou to nesmírně silní tvorové. Vyrobte si na památku amulet s dračím okem a probuďte svou vnitřní sílu.
 
Královská koruna a erb
V pohádkách bývá statečnost královsky odměněna. Vyrobte si na závěr svého putování pohádkovou říší královskou korunu a navrhněte si svůj erb.
 
Na návštěvě u vodníka
Seznamte se s vodníkem a jeho světem. Vodník je široko daleko uznávanou hudební autoritou. Vlastní například mnoho hrnečků s podobiznami slavných hudebních skladatelů, z nichž vám dá hádat. Také sbírá hudební nástroje, na které si budete moci zkusit zahrát.
 
Kvíz k výstavě
Výstavou Hudba a pohádka vás provede hravý kvíz.

Zpět

Zobrazit výpis článků