Aspoň na víkend se staň boháčem! - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Akce Historického muzea

Akce (8.2.2014)

Aspoň na víkend se staň boháčem!

bohatý celodenní program pro rodiny s dětmi k výstavě Peníze

Prostor: Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1

V sobotu 8. února 2014 od 10:00 do 17:00 se uskuteční další akce pro rodiny s dětmi z cyklu Aspoň na víkend…, tentokrát zprostředkuje nejen malým návštěvníkům výstavu  Peníze v Nové budově Národního muzea.

Pro děti a jejich doprovod je připraven bohatý celodenní program. Společně se přeneseme do světa peněz, v němž se ale také odehrává detektivní příběh o velké muzejní loupeži.

Vstupné na akci je v rámci běžné vstupenky na výstavu.

Oživená výstava

Výstava Peníze doslova oživne, jelikož se v ní budou pohybovat čtyři postavy v roli obchodníka, zloděje, sběratele a detektiva. Ti návštěvníky seznámí s důležitými tématy představenými na výstavě. Pokud je budou děti pozorně poslouchat, nebude pro ně problém zodpovědět záludné otázky, které obdrží vytištěné na papíru při vstupu do muzea. Lísteček se správnými odpověďmi pak mohou vhodit do slosovací nádoby, ze které budou každou celou hodinu vylosováni tři výherci, kteří obdrží odměnu v podobě komiksu Bankovka a mince.

Děti pomohou i nepozornému numismatikovi. Ten omylem pomíchal různé staré československé mince. Děti však tento zmatek napraví. Pokusí se mince správně roztřídit a především popsat tak, aby se něco podobného nemohlo znovu stát.

Detektivní škola

V malé detektivní škole dětem pomůže zkušený detektiv sejmout správně otisky, které zanechal pachatel na skleněných nádobách. Vysvětlí jim, co je daktyloskopie, trasologie nebo mechanoskopie. Děti procvičí i svoji paměť, když budou muset sestavit portrét podezřelého.

Šperkařská dílna Terezy Brabcové

Na výstavě Peníze nejsou k vidění jen mince a bankovky, ale i krásné šperky a drahé kameny. Děti se na výstavě inspirují, a pak si pod vedením Terezy Brabcové z Piaf design vyrobí vlastní šperk. Prvních 400 zručných šperkařů si bude moc vybrat, zdali si zhotoví náušnice, přívěšek na mobil nebo brož.

Program:

  • 10:00 – 17:00 oživená výstava
  • 10:00 – 17:00 šperkařská dílna
  • 10:00 – 17:00 detektivní škola
  • 15:00 komentovaná prohlídka výstavy Peníze s autorem výstavy Vojtěchem Poláčkem

Nenechte si ujít další doprovodné programy k výstavě Peníze.

Zpět

Zobrazit výpis článků


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Gadgets       Webové stránky: NETservis s.r.o.     Zřizovatel: Zřizovatel