Den s Vynálezci a vynálezy - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Akce Historického muzea

Akce (21.4.2012)

Den s Vynálezci a vynálezy

vyzkoušejte si práci vynálezce

Prostor: Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1

Po úspěšné akci Aspoň na víkend staňte se vynálezci zveme do Nové budovy Národního muzea opět všechny děti, rodiče a prarodiče.
 

Na sobotu 21. dubna 2012 jsme ve spolupráci s organizací IPN Podpora technických a přírodovědných oborů a Mendelovým muzeem připravili Den s vynálezci a vynálezy, během kterého máte možnost seznámit s řadou neuvěřitelných vynálezů a objevů a sami si práci vynálezce či objevitele vyzkoušet.

Přijďte objevit vnitřní krásu rostlin, seznámit se s prací paleontologa, na vlastní kůži zkusit sílu gyroskopického momentu nebo se pokusit izolovat DNA z banánu. Ve výstavě Vynálezci a vynálezy se Vám bude věnovat její autorka a pro menší děti máme připravenu další zajímavou soutěž.


Program
10.15 Vynálezy, které pomáhají zkoumat život v geologické minulosti
Vyzkoušejte si práci paleontologa. Poznejte, jak současní paleontologové používají pro studium fosilií (zkamenělin) moderní přístroje.

10.30 Komentovaná prohlídka výstavy s autorkou Vandou Marešovou

11.15 Tajuplný mikrosvět
Zajímá Vás, jak vypadají rostliny uvnitř? Přijďte a sami za pomoci binokulárních lup a mikroskopů objevíte krásu světa rostlin. 

13.00 Astronomické vynálezy
Přijďte a pochopíte, jak poznávání Vesmíru a rozvoj kosmonautiky vedly k velkému posunu lidského poznání i k různým vylepšením v běžném životě jako jsou světelné zářivky či teflonové pánve.

14.00 Po stopách lidstva aneb co dala antropologie a medicína světu
Slyšeli jste už někdy jména Janský, Hrdlička nebo Bertillon? Přijďte na přednášku a poodhalte tajemství těchto vědců, kteří se snažili dozvědět co nejvíc o nás samých.

15.00 Jak byly objeveny zákony dědičnosti
 Odborníci z Mendelova muzea MU Vám vysvětlí co je genetikam. Pochopíte, co je to DNA, a sami si vyzkoušíte izolaci DNA z banánů. Domů si odnesete semínka hrachu, která si můžete vysadit a jako Gregor Johann Mendel je křížit a pozorovat.

10.00–17.30 Objev ve výstavě víc než ostatní
Pro mladší děti do 12 let jsme připravili soutěž, při které ve výstavě objeví spoustu zajímavostí, kterých si běžný návštěvník často nevšimne. Na toho, kdo splní všechny úkoly, čeká malá odměna.

 

Vstupné: v rámci běžného vstupného do muzea
 

Zpět

Zobrazit výpis článků