Přemysl Pitter: Já a dům můj - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Akce Historického muzea

Akce (12.5.2012)

Přemysl Pitter: Já a dům můj

zveme vás na divadelní představení v Národním památníku na Vítkově

Prostor: Národní památník na Vítkově, U Památníku 1900, Praha 3

Zveme Vás na divadelní představení Přemysl Pitter: Já a dům můj divadelního ateliéru DDM Ulita, jež se uskuteční dne 12. května 2012 v 16.00 hodin v netradičních prostorách Národního památníku na Vítkově.

Představení je jednou z doprovodných akcí k celoročnímu projektu Žižkováci vzpomínají, který připravilo Národní muzeum ve spolupráci s Městskou částí Praha 3. V rámci projektu čekají na návštěvníky Národního památníku na Vítkově přednášky o historii Žižkova, sdílení vzpomínek o životě na Žižkově a také výstava.          

Hra Přemysl Pitter: Já a dům můj je obrazový průchod životem a myšlenkami jednoho z klíčových mužů 20. století, o němž se však ví příliš málo. Přemysl Pitter - sociální pracovník, zachránce válečných dětí, pedagog, publicista, kazatel, pacifista a vegetarián - nejenže pochopil, ale v mnohém dokonce předběhl svou dobu. Uváděná scénická črta, která se pohybuje na pomezí čtení a inscenace, nabízí připomínku zásadních momentů Pittrova života a činnosti na pozadí meziválečných, válečných a poválečných let, komentovaných jeho vlastními slovy.

Vstupné: 80 Kč/ plné; 50 Kč/ snížené

Účinkují: Jana Mandelová, Jana Adámková, Dominika Brožková, Barbora Kubíčková, Ljana Žigunová, Barbora Rešovská, Lenka Navrátilová, Hana Bazjuková
Režijně-dramaturgické vedení: Zuzana Malá

 

 

Zpět

Zobrazit výpis článků