Zveme vás na vernisáž! - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Akce Historického muzea

Akce (16.5.2012)

Zveme vás na vernisáž!

zavítejte do Národního památníku na vernisáž výstavy "Rackové s křikem poletují kolem mne" a divadelní představení "Byly jsme tam taky"

Prostor: Národní památník na Vítkově, U Památníku 1900, Praha 3

Srdečne zveme na vernisáž výstavy Rackové s křikem poletují kolem mne, která seznámí návštěvníky s celým životním příběhem Dagmar Šimkové. Slavnostní zahájení se uskuteční  dne 16. května 2012 v 17.00 hod. Po něm bude následovat divadelní představení Byly jsme tam taky v podání souboru Činoherního studia Ústí nad Labem.

Inscenace, inspirovaná životem Dagmar Šimkové, vypovídá o osudech politických vězeňkyň otevřeně, věcně, bez nadbytečného sentimentu. V monodramatu vystoupí Nataša Gáčová, dramaturgie a režie Vojtěch Bárta.


O výstavě

Putovní výstava Rackové s křikem poletují kolem mne seznámí návštěvníky s celým životním příběhem Dagmar Šimkové.

Výstava nabízí pohled do časů jejího dětství, které prožila v rodině uměnímilovného bankéře a chovatele koní, i do jejího mládí, kdy si stejně jako hrdinové knížek Josefa Škvoreckého oblíbila jazz, tanec a angličtinu.

Návštěvníkům přiblíží i s okolnostmi jejího zatčení a odsouzení, život ve vězení, propuštění z vězení i  nový začátek v australském exilu, kam odešla v roce 1968.

Výstava je doplněna o unikátní fotografie, dopisy i vězeňské dokumenty.

Zpět

Zobrazit výpis článků