Slavnostní večer při příležitosti oslav Dne české státnosti - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Novinky Historického muzea

Novinka (27.9.2012)

Slavnostní večer při příležitosti oslav Dne české státnosti

v Národním památníku na Vítkově

Prostor: Národní památník na Vítkově, U Památníku 1900, Praha 3

 

Ve čtvrtek 27. 9. 2012 proběhl v Národním památníku na Vítkově slavnostní večer v rámci projektu "Češi ve světě – oslavy Dne české státnosti 2012".

Oslav se zúčastnili vzácní hosté, mezi kterými nechyběla ministryně kultury Alena Hanáková nebo 1. místopředseda Senátu PČR Přemysl Sobotka.

Památník, který byl rekonstruován a rehabilitován Národním muzeem, přivítal i mnoho účastníků konference „Krajané a problém generací“, která probíhala 26. a 27. 9. v Nové budově Národního muzea. Mezi nimi bylo mnoho Čechů žijících z nejrůznejších důvodů v zahraničí. Zájemci si pak mohli prohlédnout expozice Křižovatky české a československé státnosti, Laboratoř moci a výstavu Sportsmeni v zemích českých.

V rámci programu večera vystoupily renomované folklórní soubory Hlubina, Postřekov a Velička.


Program projektu Češi ve světě – oslavy Dne české státnosti 2012  je koordinovaný Ministerstvem zahraničních věcí ČR a zahrnuje slavnostní večer uspořádaný Národním muzeem v památníku na Vítkově, Mezinárodní krajanský festival, Konferenci Mezinárodního koordinačního výboru zahraničních Čechů, předání ceny „Významná česká žena ve světě“ v Senátu Parlamentu ČR, přednášky v Náprstkově muzeu, účast krajanů na Národní svatováclavské pouti do Staré Boleslavi a mnoho dalších.

Za podporu děkujeme společnosti TOP HOTELS GROUP a.s.

Ministryně kultury Alena Hanáková
Slavnostní večer ku příležitosti oslav Dne české státnosti oživila vystoupení folklorních souborů
Vystoupení folklorních souborů

Zpět

Zobrazit výpis článků