Život baronky Sidonie Nádherné se stal předlohou k muzikálu - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Novinky Historického muzea

Novinka (1.7.2013)

Život baronky Sidonie Nádherné se stal předlohou k muzikálu

Marta Kubišová a Aneta Langerová ztvárňují majitelku zámku ve Vrchotových Janovicích

Prostor: Zámek Vrchotovy Janovice, 257 53 Vrchotovy Janovice

Divadlo Ungelt připravilo původní český komorní muzikál „Touha jménem Einodis“ inspirovaný osudem poslední majitelky zámku ve Vrchotových Janovicích. Hlavní role se zhostily Marta Kubišová a Aneta Langerová.

fotografie Anety Langerové v modrých historických šatech při natáčení videosekvencí do muzikálu
Aneta Langerová jako mladá baronka Sidonie Nádherná

Příběh pojednává o životě Sidonie Nádherné, poslední majitelce zámku Vrchotovy Janovice, ve kterém se nyní nalézají expozice Národního muzea. Kromě jejího osobního života muzikál nastiňuje také pohnuté historické okamžiky naší země. V okolí zámku byly ve spolupráci s Národním muzeem natočeny videosekvence, které děj muzikálu na scéně doplňují a podporují tak intenzivní pocit z představení.
Světová premiéra proběhla 19.června 2013. V červenci a srpnu odehraje soubor divadla Ungelt na své Letní scéně 24 repríz.

Líbil se vám muzikál? Tak to byste si neměli nechat ujít návštěvu zámku ve Vrchotových Janovicích a zažít tak atmosféru místa, kde hlavní hrdinka muzikálu žila.

Baronka Sidonie Nádherná byla nadaná a vzdělaná žena s velkým osobním kouzlem, nešťastnou povahou a smutným osudem. Současná podoba janovického zámeckého parku je z velké části právě jejím dílem. Právě park kolem zámku v Janovicích byl ve 20. a 30. letech minulého místem, kde se Sidonie Nádherná setkávala se svými hosty. Přijížděl sem novinář Karl Kraus, básník Rainer M.Rilke, architekt Adolf Loos, umělecký historik biskup Antonín Podlaha, zahradní architekt Camillo Schneider, spisovatelka Mechtilda Lichnowská, kníže Max Lobkowicz a mnozí další. Vnučka prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka Anna Masaryková jednou tato setkání s trochou nadsázky nazvala Sidoniiným salónem v české krajině.


 

Marta Kubišová v janovickém zámku
Marta Kubišová a Aneta Langerová při natáčení videosekvencí do muzikálu v zámeckém parku
Z natáčení videosekvencí do muzikálu v zámeckém parku

Zpět

Zobrazit výpis článků