Retro - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Připravujeme - Historické muzeum

Připravujeme (17.6.2016-23.7.2017)

Retro

Máte poslední možnost navštívit výstavu Retro! Výstava bude otevřena do neděle 23. 7. 2017.

Prostor: Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1

Na výstavě v Nové budově Národního muzea mohou návštěvnící obdivovat hračky, techniku, vybavení domácnosti, ale především módu z dob minulých.

Pohled do výstavy
Pohled do výstavy

Móda je někdy vnímána jako cosi pomíjivého a povrchního. Inspirace dobou minulou je však samozřejmou součástí přítomnosti. Desítky historických šatů a módních doplňků ze sbírek Národního muzea budou vystaveny v kontextu současných oděvů od známých návrhářů, přes značkové butiky až po konfekci. Návštěvníci se tak mohou těšit na nadčasové prvky i pomíjivé trendy, oděvy známých osobností, šaty od 19. století až do současnosti, tradiční české značky, mimořádnou instalaci na „neviditelné“ figuríny a spojení módy s dobovými prostředími.


>> Chcete si prohlédnout videa z výstavy? Navštivte náš portál muzeum3000.cz


Život je hra

Součástí výstavy je také velká Retroherna, která je věnována především dětem a aktivním návštěvníkům. V jejích částech nazvaných „Kdo si hraje, nezlobí“, „Šaty dělají člověka“, „Zlaté české ručičky“, „Doma je doma“ a „Venku, tam to žije“ čekají rodiny s dětmi nejen zábavné hry, ale i poučení. Děti si vyzkoušejí nejrůznější rodinné aktivity minulosti a rodiče určitě potěší sbírka hraček, které provázely celé jejich dětství, jako je např. postavička Igráčka nebo stavebnice Seva.
Výstavu doprovází řada tištěných materiálů, jako jsou pracovní listy pro školy, rodinný průvodce, informační brožura, ale i mobilní průvodce, prostřednictvím kterého se zájemci dozvědí spoustu zajímavostí a příběhů vztahujících se k jednotlivým exponátům.
Návštěvníci se rovněž mohou v tzv. „selfie koutku“ vyfotografovat se slavnou filmovou osobností stříbrného plátna a fotografie jim bude jako vzpomínka zaslána na jejich e-mail.
 
holčička s telefonem
Výstava zaujme i malé návštěvníky

 


Doprovodný program:


Pro školy:


Vstupné a otevírací doba:

Prodej lístků pro návštěvu výstavy probíhá pouze na pokladně.
Skupiny a školní výpravy nutno rezervovat dopředu viz odkaz níže.

>> Otevírací doba, vstupné, možnost online rezervace a objednávky skupin


Pořiďte si knihu Móda v kruhu času – výpravnou publikaci věnovanou nadčasové eleganci

>>Soutež o knihu ( do 16. 1. včetně)Další fotografie předmětů z výstavy najdete také ve virtuální výstavě na portálu eSbirky.cz

Desítky historických šatů a módních doplňků ze sbírek Národního muzea jsou vystaveny v kontextu současných oděvů od známých návrhářů, přes značkové butiky až po konfekci.
Kostým burlesky Lady Moussellycy inspirovaný kostýmem Rity Hayworthové pro film Salome z roku 1953, polyesterový šifon, 2012. Lady Moussellyca
Šaty Debra kostkované se širokou kolovou sukní ušité podle originálního střihu z 50. let, hedvábný dupion, Lazy Eye, 2015. Lazy Eye Móda 50. let je dnes nejtypičtější retro módní linií. Řada značkových butiků se na šaty s kolovými, skládanými i bohatě
Šaty dámské šedé „pro BB“, Monika Drápalová pro Free Circle, polyester, 2013. Šaty jsou součástí kolekce elegantních funkčních oděvů pro městkou cyklistiku, za kterou získala Monika Drápalová na Czech Grand Design 2013 cenu designer roku. Střih je insp
Pohled do tzv. šatny, kde si návštěvníci mohou prohlédnout obuv, kabelky a klobouky a některé klobouky i vyzkoušet.
Na výstavě si na své přijdou i milovníci rychlých kol.
Na výstavě si na své přijdou i milovníci rychlých kol.
Součástí výstavy je také velká Retroherna, která je věnována především dětem a aktivním návštěvníkům
Součástí výstavy je také velká Retroherna, která je věnována především dětem a aktivním návštěvníkům

Zpět

Zobrazit výpis článků