Aspoň na víkend se podívejte mezi husity - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Pro rodiny s dětmi - Historické muzeum

Pro rodiny s dětmi (25.3.2017)

Aspoň na víkend se podívejte mezi husity

Hurá na Vítkov!

Prostor: Národní památník na Vítkově, U Památníku 1900, Praha 3

V rámci doprovodného programu k výstavě Druhý život husitství zveme rodiny s dětmi k návštěvě Národního památníku na Vítkově. Při nejrůznějších herních aktivitách se malí návštěvníci seznámí s hlavními postavami a symboly husitského hnutí. Dozví se, co byl řemdich, pavéza a kropáč, kolik vážil válečný cep a jakou bojovou strategií byla vyhrána bitva o vrch Vítkov, na kterém se dnešní památník nachází. Pro návštěvníky bude připravena komentovaná prohlídka výstavy a prostor památníku.

Termín konání: 25. 3. 2017, 13.00–17.00

Vstupné v rámci běžného vstupného do objektu.

Program:

 • 13.00–17.00 h
  Kvíz k výstavě Druhý život husitství

  Pozorně si prohlédněte předměty na výstavě Druhý život husitství a odpovědět na kvízové otázky pro vás bude hračka. Za odměnu získáte placku nebo magnet s maskotem muzea. 
 • Husitské válečnictví
  Víte, co je sudlice, jak pohodlná je drátěná košile a jestli uzvednete dlouhý meč? Pokud ne, vše zjistíte a vyzkoušíte si u nás. 
 • Vyzdobte si meč
  Meč byl nejdůležitější zbraní celého středověku a mnohé vypovídal i o svém majiteli. Ve výtvarné dílně si budete moct ozdobit repliku středověkého meče a odnést si ho na památku. 
 • Když se zrovna nebojovalo
  O trochu světského rozptýlení se postará středověká hazardní hra v kostky glückhaus. Troufnete si vsadit svoje „stříbrňáky“?
 • 14.00 h
  Komentovaná prohlídka

  Pro děti i rodiče je připravena komentovaná prohlídka výstavy Druhý život husitství, kterou vás provede jeden z jejích autorů.  

 

 

 

Zpět

Zobrazit výpis článků