Aspoň na víkend zažijte dobu Karla IV. - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Pro rodiny s dětmi - Historické muzeum

Pro rodiny s dětmi (18.2.2017)

Aspoň na víkend zažijte dobu Karla IV.

Akce pro rodiny s dětmi

Prostor: České muzeum hudby, Karmelitská 2/4, Praha 1

Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Českého muzea hudby, kde se v sobotu 18. února 2017 od 13 do 17 hodin uskuteční další akce z cyklu Aspoň na víkend. Malým návštěvníkům zábavnou a kreativní formou přiblíží atmosféru doby Karla IV.

Pojďte s námi udělat symbolickou tečku za karlovským rokem plným oslav v rámci doprovodného programu k výstavě Když císař umírá. Pro děti bude připravena výtvarná dílna inspirovaná dobou a osobností Karla IV. Budou si moct navrhnout a vyrobit pestrobarevné vitráže, jako by byly stavitelé katedrál. A protože v době Karla IV. kvetla vzdělanost, naučí se psát gotickým písmem a kreslit ozdobné iniciály. Dospělí mohou na Otce vlasti zavzpomínat na komentované prohlídce výstavou Když císař umírá.

Termín konání: 18. 2. 2017, 13.00–17.00

Vstupné v rámci běžného vstupného do objektu.

Program:

 • 15.00 h
  Komentovaná prohlídka výstavy Když císař umírá 
 • 13.00 – 17.00 h
  Výtvarné dílny, kvíz a hra pro děti:
  Za krásou gotických katedrál – tvorba vitráží
  Odkud se bere tajemná atmosféra katedrál? Snad k ní mohou přispívat i jejich úžasná okna, která hrají všemi barvami. Vyrobte si s využitím různě barevných hedvábných papírů svou vitráž a poznejte, jak dokáže prozářit prostor vašeho domova.
  Umění mozaiky
  Při tvorbě uměleckého díla je někdy zapotřebí obrnit se trpělivostí. Platí to zajisté v případě mozaiky. Nemějte však obavy, tuto techniku si vyzkoušíte na malé ploše plastových destiček.
  Středověké skriptorium
  V současné době nových technologií se pomalu vytrácí představa psaní jako svého druhu uměleckého díla. Pojďte ji s námi oživit. Naučíte se psát ladným gotickým písmem a svůj text náležitě ozdobit po vzoru středověkých iluminací. 
  Kvíz k výstavě
  Vyplnit správně kvíz pro vás jistě nebude problém, budete-li mít oči otevřené a touhu dozvědět se více o Karlu IV. a jeho době. Za správné vyplnění na vás bude čekat malá odměna.  
  Co se děje v podhradí?
  O trochu světského rozptýlení se postará středověká hazardní hra v kostky. Troufnete si?

Zpět

Zobrazit výpis článků