Aspoň na víkend se staň kreslířem komiksu - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Pro rodiny s dětmi - Historické muzeum

Pro rodiny s dětmi (22.10.2016)

Aspoň na víkend se staň kreslířem komiksu

Doprovodný program k výstavě Retro

Prostor: Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1

Tradice komiksů u nás sahá až do první republiky. Jeden z nejoblíbenějších dětských komiksů Čtyřlístek vychází nepřetržitě od roku 1969. V programu hravého odpoledne, které jsme komiksu věnovali v rámci výstavy Retro, nebudou chybět Rychlé šípy ani komiksy z legendárních časopisů ABC a Kometa. Ve výtvarné dílně si budete moci komiksové postavičky nakreslit, vymyslet k nim příběh a vlastnoručně sestavený komiksový strip si odnesete domů.

Vstupné: v ceně běžné vstupenky do muzea

Termín konání: 22. 10. 2016, 13.00–17.00

Program:

 • Staňte se tvůrcem komiksu
  Pod vedením kreslíře Honzy Smolíka si vytvoříte originální komiks. Komu nejde kreslení, dostane obrázky příhod racka Edy, hrdiny dětské linky z výstavy Archa Noemova. Stačí si z nich vybrat 3 navazující obrázky, vymyslet text do bublin, vybarvit, nalepit a komiksový strip bude na světě! 
 • Kreslíme Čtyřlístek
  Seznámíte se s téměř padesátiletou historií komiksu Čtyřlístek a naučíte se jednoduchou metodou nakreslit jednotlivé postavičky Fifinky, Myšpulína, Pindi a Bobíka. 
 • Rychlé šípy a tajemství ježka v kleci
  Dokážete vyjmenovat všechny členy Rychlých šípů? Zvládnete vyndat ježka klece? A víte, jaké tajemství ukrýval? Pokud ne, tak se vše dozvíte a vyzkoušíte si v části věnované komiksům o partě kluků z pera Jaroslava Foglara. 
 • Igráčkova dílna
  S Českou hračkou si vybarvíte Igráčka na koni jako rytíře, kovboje nebo třeba policistu a doplníte ho odpovídající hláškou do bubliny. 
 • Proměňte se v komiksovou postavou
  Vyfotíte se s maskou komiksové postavy a vtipnou hláškou v bublině. 
 • Čítárna komiksů a kvíz o ceny
  Každý, kdo se začte do některého z historických českých komiksů, jistě nebude mít problém uspět v našem kvízu. Za jeho správné vyplnění na vás čekají odměny od partnerů a sponzorů výstavy RETRO.

kreslený obrázek - postavičky ze Čtyřlístku

 

 

Zpět

Zobrazit výpis článků