Aspoň na víkend se staň prezidentem - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Pro rodiny s dětmi - Historické muzeum

Pro rodiny s dětmi (21.10.2017)

Aspoň na víkend se staň prezidentem

Akce pro rodiny s dětmi

Prostor: Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1

Přeneste se s námi zpátky v čase a zažijte sobotní odpoledne v prvorepublikovém duchu na doprovodné akci k výstavě Fenomén Masaryk.

Hravý program vám přiblíží život našeho prvního československého prezidenta – Tomáše Garrigue Masaryka. Vydejte se po jeho stopách na dobrodružnou cestu od jeho dětství až po zvolení prezidentem a zkuste si představit, jaké by to bylo se jím stát. Výrobky z výtvarných dílen si budete moci odnést na památku domů.

Termín konání: 21. 10. od 13.00 do 17.00

Vstupné v rámci běžné vstupenky do muzea.

Program:

 • S Tomášem do světa
  Malý Tomáš Masaryk strávil dětství na venkově v okolí rodného Hodonína. Vyzkoušejte si některé z dovedností, které děti na vesnicích ovládaly. A než se pomyslně vydáte s Tomášem do světa, pečlivě si promyslete, co byste si vzali s sebou. Ve výstavě si pak můžete prohlédnout Tomášův cestovní koš, který si odnesl z rodného domu.
 • Doma u Masarykových
  Jaká byla Masarykova milovaná žena Charlotta a kolik spolu měli dětí? Pokuste se sestavit rodokmen rodiny Masarykových a zjistěte více o jejích jednotlivých členech. Obdobně si budete moci vytvořit rodokmen své vlastní rodiny.
 • Profesor ve válce
  Když se Tomáš Garrigue Masaryk vydal do zahraničí vyjednávat o samostatném státu Čechů a Slováků, musel si nejednou počínat skoro jako tajný agent – pronásledovala ho totiž rakouská policie. Vyzkoušejte si i vy vaše šifrovací dovednosti při přenášení tajných zpráv.
 • Elegantní prezident
  Vyrobte si za poslechu jazzové hudby elegantní prvorepublikové doplňky a vyzdobte koně Hektora, kterého měl ze všech svých koní Masaryk nejraději.

 kresba - Masaryk utíkající s hrozny v náručí

Zpět

Zobrazit výpis článků