Retrovánoce - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Pro rodiny s dětmi - Historické muzeum

Pro rodiny s dětmi (17.12.2016)

Retrovánoce

Rodinný vánoční program v retro atmosféře.

Prostor: Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1

Vánoce byly a jsou nejmilejšími svátky. U příležitosti výstavy Retro se vrátíme do doby, kdy se Ježíška snažil vytlačit Děda Mráz, na mandarinky se stály dlouhé fronty a jen málokdo našel pod stromečkem to, co si skutečně přál. Během hravého předvánočního odpoledne se bude zdobit stromeček historickými ozdobami, vyrábět vlastní ozdoby z korálků, nebo klasická přáníčka za pomoci kanagonu.

Vstupné v ceně běžné vstupenky do objektu

Termín konání: 17. 12. 2016, 11.0017.00

Program:

11.00–17.00

 • Zdobíme retrostromek
  Vykouzlete s námi z voňavé borovičky krásný symbol Vánoc. K dispozici budou nejen historické ozdoby, ale také ozdoby, které si děti vyrobí z korálků a papíru. Chybět nebudou ani měkké a tvrdé dárky v dobových balících papírech. 
 • Vyrobte si retro přáníčko
  Výroba vlastnoručních vánočních přáníček neodmyslitelně patřila k přípravě dětí na Vánoce. Přáníčka zdobená úlomky ozdob, kapřími šupinami nebo vystřihovanou koláží potěší i dnes nejednu maminku nebo babičku. 
 • Foto na památku
  V našem retro fotoateliéru můžete zapózovat na vánoční fotografii jako dítka školou povinná. Chybět nebude vánoční aranžmá, mrkací panenka pro děvčata a plastové autíčko pro chlapce. 
 • Vánoční retrokvíz o ceny
  Vzpoměňte si, nebo zkuste hádat, která vánoční píseň vládla v roce 1975, v kterém roce byli nedostatkovým zbožím před Vánoci kapři, nebo proč se vlastně sbírala sušená pomerančová kůra. Ti, kdo otázky zodpoví správně, si odnesou dárky od partnerů výstavy Retro.

 

 

 

Zpět

Zobrazit výpis článků