Soutěž o nejhezčí loutku zná vítěze - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Soutěže historického muzea

Soutěže (13.6.2012-28.6.2012)

Soutěž o nejhezčí loutku zná vítěze

podívejte se na vítězné loutky

Prostor: Muzeum české loutky a cirkusu, Velké náměstí 43, 383 01 Prachatice

Ve středu 13. června proběhlo vyhlášení výsledků výtvarné soutěže Dostaveníčko zvířecích loutek, které vyhlásilo Muzeum české loutky a cirkusu při příležitosti Mezinárodního dne muzeí a 6. výročí otevření muzea v Prachaticích.

Loutky byly hodnoceny ve čtyřech kategorií. V nejmladší kategorii předškolních dětí byla oceněna loutka motýla s květinou, kterou vytvořily děti z klubu Čtyřlístek při Mateřském centru Husinecké štěstí a rukavicová loutka pětihlavého draka od Kačenky Šimkové a její maminky.

Ve druhé kategorii do 10 let byla oceněna loutka Okáčka pestrokřídlého od Simony Fencové a její maminky Renaty, loutka Lva od Václava Horejše a Housenka Emča, jejímž autorem je Jan Kavický.

Ve třetí kategorii od 10 let získali ocenění Karolína Bílková za loutku koně, Terka Kreuzová, Káťa Zachovalová a Simona Koudelková za loutku papouška Péráka a Josef Schechy, Jan Němec a Andrea Kunešová ze Základní školy Alešova ve Vodňanech s loutkou Hydry .

V kategorii dospělých byl oceněn Drak Zelňák od Edity Hrbkové z Husince.

Vyhlášení doprovodily zpěvem písní se zvířecí tématikou studentky Střední pedagogické školy ze 2. A. Děkujeme všem zúčastněným. Loutky přihlášené do soutěže budou po dobu letních prázdnin vystaveny v dolním sále muzea.

studentky Střední pedagogické školy ze 2. A
Jedna z vítězných loutek
Soutěžní práce
Některé z loutek byly opravdu propracované
Loutka motýla
Fantasii se meze nekladly

Zpět

Zobrazit výpis článků