Nápady, které změnily svět - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Výstavy Historického muzea

Výstava (13.6.2012-2.9.2012)

Nápady, které změnily svět

Výstava dětských výtvarných prací z celého světa

Prostor: Národopisné muzeum Národního muzea, Letohrádek Kinských, Kinského zahrada 98, Praha 5

Jaké nejlepší nápady, vynálezy a objevy změnily náš svět k lepšímu, a jak se na ně dívá nejmladší generace? Na tyto otázky přináší odpověď výstava s názvem Nápady, které změnily svět, která představuje vítězné práce 17. ročníku mezinárodní dětské výtvarné soutěže Malujeme po síti, pořádané Českým rozhlasem ve spolupráci s Národním muzeem a dětským časopisem Igráček.

Zora Jandová a Naďa Konvalinková, které uváděly slavnostní vernisáž výstavy a předávání cen dětem.
Zora Jandová a Naďa Konvalinková, které uváděly slavnostní vernisáž výstavy a předávání cen dětem.

Soutěže se zúčastnilo přes 3 000 dětí z celé České republiky a zahraničí - Itálie, Francie, Švýcarska, Běloruska, Slovenska, Bosny a Hercegoviny, Indie, Indonésie a Afriky. Výstava představuje tři stovky originálů vítězných prací, vybraných odbornou porotou složenou z významných osobností kulturního života České republiky, jakými jsou výtvarníci Adolf Born, Kamil Hlubuček, Igor Korpaczewski, Dino Čečo, herečka Naďa Konvalinková či hudebník Pavel Šporcl. Dle vyjádření poroty je úroveň zaslaných prací rok od roku vyšší, proto to ani pro profesionály nebylo lehké rozhodování. 

Výstava představuje vítězné dětské práce vyhlašované ve třech kategoriích: kresba, rukodělná práce a počítačová grafika a animace. Výtvarná zpodobnění poslaly jak jednotlivé děti, tak i kolektivy ze škol, zájmových kroužků, různých typů dětských sociálních zařízení či dokonce z nemocnic. Vítězné práce v kategorii kresba a rukodělná práce jsou na výstavě představeny v originále a včetně počítačové grafiky a animace pak jsou promítány videoprojekcí na plazmové obrazovce.

Výstava vítězných prací soutěže Malujeme po síti je v Národopisném muzeu – Musaionu prezentována již třetím rokem; letošní téma bylo vyhlášeno v návaznosti na velkou výstavu Národního muzea Vynálezci a vynálezy, kterou můžete navštívit v hlavní budově Národního muzea až do 30. 9. 2012


Více informací o výstavě a výtvarné soutěži naleznete na internetových stránkách Českého rozhlasu: webik.rozhlas.cz a malujeme.rozhlas.cz 

Výstava Nápady, které změnily svět
Výstava Nápady, které změnily svět
Z vernisáže výstavy Nápady, které změnily svět

Zpět

Zobrazit výpis článků