Přepište dějiny...! Nagano 1998–2018 - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Výstavy Historického muzea

Výstava (2.2.2018-27.5.2018)

Přepište dějiny...! Nagano 1998–2018

Výstava připomínající úspěchy českých sportovců na XVIII. zimních olympijských hrách v Naganu

Prostor: Národní památník na Vítkově, U Památníku 1900, Praha 3

U příležitosti 20. výročí zimních olympijských her v Naganu, které byly pro české sportovce velmi úspěšné, Národní muzeum připravilo v Národním památníku na Vítkově novou výstavu s názvem Přepište dějiny…! Nagano 1998–2018. 

Menší výstava seznámí návštěvníky nejenom s účastí a úspěchy českých olympioniků na samotných hrách XVIII. zimní olympiády, ale také s ohlasem her v české společnosti. Výstavu doplňují fotografie známého fotografa Herberta Slavíka a historicky cenné předměty – originál zlaté medaile hokejového týmu, originály medailí olympijské vítězky Kateřiny Neumannové, hokejka kapitána českého týmu Vladimíra Růžičky a další. 

Osmnácté zimní olympijské hry se konaly v roce 1998 v japonské prefektuře Nagano. Jednalo se o historicky druhé zimní olympijské hry, kterých se účastnila samostatná česká olympijská výprava po rozdělení Československa. Čeští sportovci vybojovali v rámci soutěží celkem tři cenné kovy.
 
Foto: Herbert Slavík
  
Přes nesporné úspěchy Kateřiny Neumannové a dalších českých sportovců budou tyto hry spojeny patrně navždy s jedním z největších úspěchů české hokejové reprezentace – ziskem vůbec prvního zlata ze zimních olympijských her pro samostatnou Českou republiku. Výstava seznámí návštěvníka nejen s účastí českých olympioniků na samotných hrách XVIII. zimní olympiády, ale také s ohlasem her v české společnosti.
 

Vstupné a otevírací doba:

 

Pohled do výstavy
Talisman českých hokejistů
Pohled do výstavy

Zpět

Zobrazit výpis článků