Koncerty a přednášky v Českém muzeu hudby - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Akce Českého muzea hudby

Akce (26.2.2018-25.3.2018)

Koncerty a přednášky v Českém muzeu hudby

Program koncertů na rok 2018

Prostor: České muzeum hudby, Karmelitská 2/4, Praha 1

Zveme vás na koncerty, hudební programy a přenášky do atraktivních prostor Českého muzea hudby – bývalého baroknho kostela sv. Máří Magdaleny na Malé Straně.

Program:  

 
Barokní hudba – klasická kytara 
Piotr Bąk
26. 2. 2018, 18.30 h
Koncert byl z důvodu nemoci interpreta zrušen a bude uskutečněn v náhradním termínu. Za případné komplikace se omlouváme.
Děkujeme za pochopení. 
Program:
Vojtěch Jiří Kalivoda: Aria
Suita Bohemica
Allemande in d (Jan Antonín Losy)
‎Courante in d (Aureus Dix)
Sarabanda in d (Dix)
Menuet in F (Antoni Eckstein)
Gavott in F (Eckstein)
‎Gigue in d (Losy)
Jana Obrovská – Pocta Českému Chorálu
Jan Antonín Losy – Suite in C major
Johann Blohm – Suite in E minor
Aleksander Tansman – Pièce en Forme de Passacaille
 
Vstupné: 60 Kč
 

 
Smyčcový orchestr pražské konzervatoře
2. 3. 2018, 19.00 h
Další ze série koncertů Smyčcového orchestru Pražské konzervatoře v Českém muzeu hudby. Na koncertě vystoupí společně s Foerstrovým komorním pěveckým sdružením. 
Diriguje Chuhei Iwasaki
 
Vstupné: 60 Kč
 

 
THE MUH TRIO Magris – Uhlíř – Helešic: The Art of Jazz Trio
6. 3. 2018, 19.00 h
THE NEW TRIO MUH, které tvoří vynikající italský pianista  Roberto Magris, jeden z nejlepších evropských kontrabasistů František Uhlíř a česká bubenická legenda Jaromír Helešic.
Program tria je sestaven z vlastních skladeb Roberta Magrise a Františka Uhlíře. MUH TRIO představí skladby ze svého nového studiového CD "Prague After Dark", které vyšlo v katalogu JMood Records v USA a vysílají ho jazzová rádia od Havaje až po Floridu.
 
Vstupné: 60 Kč  
 

 
Concerto a Praga 2018 Sello-Canino
25. 3. 2018, 19.00 h
Jedna ze současných nejúspěšnějších italských flétnistek Lusia Sello, kterou ministerstvo kultury jmenovalo vyslankyní italské hudby ve světě, a italský klavírista Bruno Canino, který se proslavil ve světě jako komorní hráč, nám nabídnou v duu komorní program s několika skladbami.
V první části koncertu zazní transcendentální Sonáta h moll Johanna Sebastiana Bacha a překrásná sonáta Bohuslava Martinů a ve druhé části sonáta Césara Francka v úpravě francouzského flétnisty Jeana-Pierra Rampala.
Duo, které bylo v roce 2016 pozváno do Carnegie Hall v New Yorku při příležitosti oslav 125. výročí otevření této koncertní síně, upoutalo pozornost odborného tisku vynikajícím souzněním a dokonalou interpretační souhrou. Spolupráce obou umělců potvrzuje jejich osobní kvality a dává vyniknout schopnosti sdělovat nezapomenutelným způsobem složité emoce, což ocenila jak mezinárodní kritika, tak i obecenstvo, které se cítilo být v užším sepětí s hudbou právě díky jejich srozumitelné a hluboce procítěné interpretaci.
 
Vstupné: 60 Kč
 

 
Program je průběžně doplňován.

Zpět

Zobrazit výpis článků