Přednášky v Nové budově Národního muzea - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Akce pro návštěvníky

Akce pro návštěvníky (23.5.2016-5.6.2016)

Přednášky v Nové budově Národního muzea

Nenechte si ujít Cestovatelské středy nebo přednášky s přírodovědeckou, uměleckou a historickou tematikou. Program květen–červen 2016.

Prostor: Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1

Navštivte v Nové budově Národního muzea přednášky z nejrůznějších oborů. Zveme vás na besedy k expozici Archa Noemova, pravidelné mineralogické určovací besedy, přednášky s mineralogickou tematikou, cyklus přednášek o ženách z blízkosti Karla IV., cyklus Řekové a Římané na cestách nebo například oblíbené přednášky se zajímavými hosty z cyklu Cestovatelské středy.

Přednáškový cyklus Cestovatelské středy je pořádán CK LIVINGSTONE. Vstupenky lze zakoupit v den konání pořadu od 10:00 do 19:30 hodin. Vstupenky lze rezervovat telefonicky (anebo osobně) na pokladně muzea: tel. 224 497 430. Telefonicky rezervovaná vstupenka musí být vyzvednuta nejpozději do 18.00 v den konání. Změna programu vyhrazena.

Vyberte si z programu přednášek
 

Květen / Červen 2016
Přednášky jsou postupně doplňovány
 

Květen


 

23. 5. 2016, 17.00
Zazpívej, slavíčku. České lidové písně v době jara
Komponovaný hudební pořad Malé české muziky Jiřího Pospíšila.
Vstup zdarma
 
 
25. 5. 2016, 19.00
přednáška z cyklu Cestovatelské středy
Miloslav Stingl, cestovatel a spisovatel: Dobrodružství na všech rovnoběžkách
Vydal 42 knih ve 240 vydáních v celkovém nákladu 17 milionů výtisků. Ve světě široce uznávaný etnograf, spisovatel a cestovatel poznal 152 zemí, umí 17 jazyků. Zažil blokádu Kuby, objevil indiánský kmen a přežil námořní katastrofu. Po dekádách čekání uvádí svoji biografii.
Václav Koubek, hudebník: Indie
Vyhlášený harmonikář je režisér, herec, produkční a spisovatel. Vymykal se od počátku. Jeho písně voní hospodou, zkušenostmi věčného tuláka a rozevlátého šansoniéra. Odehrál bezpočet koncertů, složil stovku písniček, o něco méně povídek a nasbíral spoustu příznivců. Pořád ho to táhne zpátky do oblíbené Indie.
Vstupné: 100 Kč
 
 
 
 
1. 6. 2016, 19.00
přednáška z cyklu Cestovatelské středy
Milan Cajs, Tatabojs: Jižní Korea
Alternativní kapela z Hanspaulky sbírá nadšené recenze a vřelé reakce fanoušků. Nanoalbum získalo čtyři Zlaté anděly, s šestnácti alby se nemusí nikam honit. Retro zvuky, hlasové samply i netradiční hosté z tvorby naštěstí nezmizely. Jdou s dobou, jsou ozdobou. Poodhalí novinky?
Jan Burian, písničkář: Portugalsko
Napsal přes 300 písniček a odehrál 4 000 koncertů. Navštívil Ameriku, Francii, Chile, Island, Dánsko, ostrovy v Baltském moři i Portugalsko. Fejetony publikuje v Lidových novinách i Mladé frontě, uvádí je rozhlasové BBC. Posezení s Janem Burianem přivedl na obrazovku přes stovku zajímavých osobností. Vy můžete naživo!
Vstupné: 100 Kč
 
 
5. 6. 2016, 10.00
Nedělní určovací mineralogická beseda
Přineste své minerály do muzea!
Vstup zdarma
 
 
8. 6. 2016, 19.00
přednáška z cyklu Cestovatelské středy
Tomáš Sedláček, ekonom: Za světem po světě
Hlavní makroekonomický stratég ČSOB působil jako poradce prezidenta Václava Havla, radil i ministru financí. Přednáší filozofii, ekonomii a dějiny ekonomických teorií. Člen Národní ekonomické rady vlády (NERV) a Fondu proti korupci rád jezdí na kole a lyžuje. Zasvětí nás do tajů ekonomiky?
David Černý, výtvarník: S uměním po světě
Tvůrce kontroverzních a provokativních plastik je nejvýraznější postavou naší výtvarné scény, vystavuje po celém světě. Růžový tank na Smíchově, Kůň v Lucerně, Miminka na Žižkovské věži, Entropa v Bruselu, London Booster. Jak trumfne fialový prostředník na Vltavě?
Vstupné: 100 Kč
 
 
15. 6. 2016, 19.00
přednáška z cyklu Cestovatelské středy
Josef Váňa, žokej: Za anglickým plnokrevníkem
Osminásobní vítěz Velké Pardubické je největší postavou českého dostihového sportu. Legendární Železník, Vronsky nebo Tiumen přepisovali historii. Pověstný optimista přežil v roce 1994 klinickou smrt, za dva měsíce se triumfálně vrátil do sedla. Spatříme trenéra znovu na startu? I na pódiu?
Pavel Liška, herec: Jižní Amerika - Motocesty
Ztvárnil parádní role v Návratu idiota, Divokých včelách, Pupendu, Horem pádem i Venkovském učiteli. Držitel Českého lva přesedlal z minikár na pořádnou mašinu, s filmaři projel kus světa.
Jan Révai, herec: Moto cestou necestou
Od mládí tančí. Účinkoval v muzikálech Dracula, Romea a Julie, Carmen i Pomáda, proslavil ho Šimon z filmu Rebelové. Na motorce dal Kavkaz i Jižní Ameriku. Havaroval i překonal horskou nemoc.
Vstupné: 100 Kč
 
 
15. 6. 2016, 17.00
Romuald Promberger – moravský Kramerius
Přednáška představí životní osudy a činnost olomouckého nakladatele Romualda Prombergera (1856–1932), který výrazně přispěl k formování českého národního vědomí na Moravě.
Pořádá Společnost Národního muzea – Matice česká.
Přednáší: Marta Vaculínová, Knihovna Národního muzea.
Vstup zdarma
 

 

 

Další přednášky budou doplňovány

Zpět

Zobrazit výpis článků


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Gadgets       Webové stránky: NETservis s.r.o.     Zřizovatel: Zřizovatel