Smrtelné slasti - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Aktuální výstavy Národního muzea

Výstava (20.3.2015-21.6.2015)

Smrtelné slasti

Výstava o tom, co všechno nás svádí k dobrovolnému hazardování se životem

Prostor: Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1

Další výstava z cyklu SMRT, který Národní muzeum připravilo pro sezonu 2014/2015, se dotkne takových témat, jakými jsou toxikomanie, prostituce a sexualita včetně jejích deviantních podob a připomene snahy lidí překonávat bezpečné hranice svých fyzických možností. Neopomene ani problematiku alkoholismu, kouření a otázku sportovního dopingu.

fotografie motorky

Výstava poskytuje návštěvníkům prostor a podněty k zamyšlení se nad závislostmi a život ohrožujícími "slastmi" a lidským právem se jim oddat. Kde končí hranice svobody, a kde nastupuje ochrana druhých v podobě zákazů a represí? A jsou represe cestou, jak se se smrtelnými slastmi vypořádat? Jak se v historii proměňovalo vnímání toho, co je správné a co není?

Pozornost návštěvníků jistě upoutá dýmka generála Windischgrätze, staré pornografické ilustrace, ale také šokující ukázky krajních následků závislostí, například plíce postižené rakovinou nebo játra alkoholika.

Doprovodný program

Pro školy:

 

Více na www.smrtvmuzeu.cz

 


18+ Národní muzeum upozorňuje, že návštěva výstavy Smrtelné slasti je nevhodná pro osoby mladší 18 let. Výstava obsahuje prvky, které by mohly ovlivňovat citový a mraobrázek s textem: smrt - nevšední výstavní cyklus o životěvní vývoj této věkové kategorie. Umožnění vstupu těmto osobám je na zvážení rodičů, zákonných zástupců a pedagogického doprovodu.
 

Zpět

Zobrazit výpis článků