Kalendář - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Kalendář

Akce (13.10.2012 - 14.10.2012)

Výuka tradičních řemesel


Vyřezej si svůj betlém

Prostor: Národopisné muzeum Národního muzea, Letohrádek Kinských, Kinského zahrada 98, Praha 5

Chcete si uplést ošatku z orobince? Naučit se zdobit kraslice tradičním způsobem? Vyřezat vlastní dřevěnou figurku? Nebo vyzkoušet některou jinou z tradičních rukodělných technik? Přijďte si do Národopisného muzea vyzkoušet rukodělné dovednosti našich předků. V Musaionu – Letohrádku Kinských jsou pro Vás připraveny dílny pod vedením lidových řemeslníků a znalců tradičních výrobních postupů. Dílny probíhají každý druhý víkend v měsíci s výjimkou července a srpna.

13.–14. října
Vyřezej si svůj betlém,
lektor Jan Roda
Dvoudenní kurz So i Ne 10:00–17:00
Základy řezbářství, určeno i pro začátečníky. Nutné je přinést si s sebou základní řezbářské vybavení – nůž a alespoň dvě řezbářská dláta.

cena dvoudenního kurzu 800 Kč


Ohledně rezervace a dalších informací se obraťte na adresu narodopis@nm.cz nebo na telefon 257325766.

Upozornění: Na některé kurzy je potřeba přinést si některé vlastní pomůcky, jde však o věci, které se naleznou v každé domácnosti (např. nůž, prkénko, nůžky apod.). Materiál a méně obvyklé nástroje budou zajištěny.Řemeslné dílny jsou součástí projektu „Práce a zábava v tradiční lidové kultuře“, v jehož rámci probíhají také folklorní taneční a konají se za finanční podpory Odboru regionální a národnostní kultury Ministerstva kultury ČR.

Zpět


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Gadgets       Webové stránky: NETservis s.r.o.     Zřizovatel: Zřizovatel