Národní muzeum podepsalo smlouvu se zhotovitelem rekonstrukce Historické budovy - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Novinky

Novinka (15.4.2015)

Národní muzeum podepsalo smlouvu se zhotovitelem rekonstrukce Historické budovy

Historická budova Národního muzea se může začít rekonstruovat

Prostor: Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1

Tolik potřebné rekonstrukci Historické budovy Národního muzea již nic nebrání. Dominanta Václavského náměstí v Praze se začne v nejbližších dnech opravovat.

Ve středu 15. dubna 2015 byla podepsána smlouva mezi Národním muzeem a zhotovitelem generální rekonstrukce Sdružením M-P-I Národní muzeum, které je složeno z firem Metrostav, Průmstav a Imos Brno.

Smlouvu podepsali generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš a zástupce Sdružení M-P-I Národní muzeum ředitel divize 9 firmy Metrostav Petr Zábský.
 

fotografie - Michal Lukes a Petr zábský si třesou rukama
Generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš (vlevo) a ředitel divize 9 firmy Metrostav Petr Zábský po podpisu smlouvy

Sdružení M-P-I Národní muzeum vyhrálo výběrové řízení na zhotovitele rekonstrukce Historické budovy s nabídnutou cenou ve výši 1,636 miliardy Kč včetně DPH. Hodnotící komise ustanovená vládou  vybrala nejvýhodnější podanou nabídku v říjnu roku 2014. Národní muzeum však čelilo několika správním řízením Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, která iniciovali neúspěšní uchazeči. Všechna však byla nakonec ukončena ve prospěch Národního muzea a mohlo dojít k podpisu smlouvy.

V pondělí 20. dubna 2015 pak bude budova slavnostně předána stavbě a práce na záchraně této národní kulturní památky mohou začít.
 

Zpět

Zobrazit výpis článků