Začíná rekonstrukce století - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Novinky

Novinka (20.4.2015)

Začíná rekonstrukce století

Národní muzeum předalo svou Historickou budovu zhotoviteli generální rekonstrukce

Prostor: Národní muzeum, Václavské nám. 68, 115 79 Praha 1

Národní muzeum slavnostně předalo v pondělí 20. dubna 2015 za přítomnosti předsedy vlády Bohuslava Sobotky a ministra kultury Daniela Hermana svou Historickou budovu Sdružení M-P-I Národní muzeum, jež vyhrálo tendr na její rekonstrukci.

Může tak začít tolik potřebná a očekávaná záchrana této jedinečné národní kulturní památky. Tento fakt přivítal jak předseda vlády, tak ministr kultury, kteří zdůraznili důležitost obnovy důležitého symbolu České republiky. Při této příležitosti předal generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš zhotoviteli rekonstrukce symbolický klíč od budovy.

Po rekonstrukci, která je plánována na 42 měsíců, a díky které dojde zároveň k propojení novorenesanční Historické budovy s Novou budovou Národního muzea, vznikne v centru Prahy unikátní muzejní komplex otevřený a vstřícný všem skupinám návštěvníků.

Skončila tak dlouhá a náročná přípravná fáze rekonstrukce a začíná vlastní oprava. "Pracovníky Národního muzea čeká několik let náročné, ale krásné práce. Mohu veřejnosti slíbit, že všichni uděláme maximum pro to, aby se Národní muzeum co nejdříve znovu otevřelo a záviděl nám ho celý svět,“ dodal k tomu generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš.

fotografie z prohlídky budovy

Na závěr slavnostního aktu si předseda vlády Bohuslav Sobotka a ministr kultury Daniel Herman za doprovodu generálního ředitele Národního muzea Michala Lukeše prohlédli vyklizenou Histrorickou budovu Národního muzea.
 


Čtěte také:

Symbolický klíč od Historické budovy Národního muzea
Předání Historické budovy Národního muzea zhotoviteli její generální rekonstrukce se zúčastnil i předseda vlády Bohuslav Sobotka a ministr kultury Daniel Herman
(zleva) Generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš, předseda vlády Bohuslav Sobotka, ministr kultury Daniel Herman a ředitel Divize 9 společnosti Metrostav Petr Zábský
Generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš přivítal v Panteonu Historické budovy hosty, kteří byli přítomni slavnostnímu předání budovy
Předseda vlády Bohuslav Sobotka uvítal, že se budova konečně dočkala rekonstrukce
Předání symbolického klíče od Historické budovy Národního muzea

Zpět

Zobrazit výpis článků