Univerzita Karlova a Národní muzeum podepsaly memorandum o vzájemné spolupráci - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Novinky

Novinka (20.4.2016)

Univerzita Karlova a Národní muzeum podepsaly memorandum o vzájemné spolupráci

Zástupci Univerzity Karlovy a Národního muzea dnes v Karolinu slavnostně podepsali memorandum o vzájemné spolupráci. Obě instituce se tak staly významnými partnery v oblasti výzkumu a vydavatelské činnosti.

„Spolupráce Národního muzea s Univerzitou Karlovou má velký význam nejen pro odborníky z muzejního prostředí a akademické obce, ale také pro studenty, kteří budou mít možnost absolvovat v rámci našeho dobrovolnického programu v muzeu odbornou praxi. Také jsme připraveni spolupracovat v oblasti výuky a podporovat projekty doktorského studia,“ uvedl generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš.
 
Na základě podepsaného memoranda budou Národní muzeum a Univerzita Karlova spolupracovat v oblasti přírodních věd, archeologie, moderní historie, muzikologie či etnologie. Spolupráce se bude týkat též edičních projektů Vydavatelství Karolinum a ediční činnosti Národního muzea. V roce 2019 bude také uspořádána významná egyptologická výstava, která se bude konat v prostorách zrekonstruované Historické budovy Národního muzea.
 
„Dohoda o spolupráci mezi Univerzitou Karlovou a Národním muzeem je pro akademickou obec velmi dobrou zprávou. Obě instituce patří ve svých oborech mezi nejdůležitější v České republice. Univerzita Karlova se proto velmi ráda bude podílet na vzájemných projektech, především pak bude hrdým partnerem velké egyptologické výstavy v prostorách Národního muzea,“ doplnil rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima.

 

Zástupci Univerzity Karlovy a Národního muzea dnes v Karolinu slavnostně podepsali memorandum o vzájemné spolupráci.
Generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš a rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima podepisují memorandum
Zástupci Univerzity Karlovy a Národního muzea dnes v Karolinu slavnostně podepsali memorandum o vzájemné spolupráci.

Zpět

Zobrazit výpis článků