Výstava Staré pověsti české se přestěhovala - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Novinky

Novinka (16.5.2012)

Výstava Staré pověsti české se přestěhovala

navštívit ji teď můžete ve Žďáru nad Sázavou

Prostor:

Ve středu 16. května byla v Muzeu knihy ve Žďáru nad Sázavou za účasti zástupců města a kraje otevřena výstava Staré pověsti české. Ta se do zámeckých interiérů přestěhovala z historické budovy Národního muzea, kde zaznamenala velký návštěvnický ohlas.

Žďár nad Sázavou tak získal atraktivní výstavu, do které mohou své návštěvy směřovat nejen místní, ale i turisté, kteří se chtějí dozvědět více o nejstarších českých legendách.

Výstavě popřál štěstí i majitel zámku Constantin Kinský, který se zasazuje o přeměnu areálu zámku na živé kulturní centrum. Nové podoby se tak dočká i spolupráce s Národním muzeem, jehož současnou stálou expozici o dějinách knihy plánují obě strany v budoucnu nahradit novým projektem o době baroka.


Výstavu finančně výrazně podpořil Kraj Vysočina, který společně s radnicí města Žďár nad Sázavou usiluje o intenzivní rozvoj turistického ruchu v regionu.

logo kraje vysočina

Slavnostní zahájení výstavy proběhlo v krásném interiéru Žďárského zámku
Zástupci Národního muzea, Kraje Vysočina a Žďáru nad Sázavou označili výstavu za vhodný krok k oživení  nejen Muzea knihy, ale i celého zámku
Majitel zámku Constantin Kinský  představil svou vizi revitalizace zámeckého areálu a jeho přerod v živé kulturní centrum

Zpět

Zobrazit výpis článků