Doprovodné programy k výstavě Fetiš Modernity - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Akce Náprstkova muzea

Akce (11.6.2012-10.10.2012)

Doprovodné programy k výstavě Fetiš Modernity

zažijte více z mimoevropské kultury!

Jako součást této jedinečné výstavy Fetiš modernity v Náprstkově muzeu připravilo Národní muzeum bohatou nabídku doprovodných programů pro malé i velké návštěvníky.

Program:

 

3. září 2012 14,00 – 16,00

Africké leporelo

Pomocí výroby vlastního leporela se děti seznámí s africkou kulturou a přírodou a hravou formou si rozšíří znalosti o Africe. Odměnou za práci jim bude jejich kniha, kterou si samy vytvoří. Dílna je určena pro děti do 12 let.


8. září 2012 14,00 – 16,00

Pohádky ptáka Afrikána, Pavoučení

Divadlo bez hranic

Divadlo bez hranic připravilo pro návštěvníky Národního muzea - Náprstkova muzea dvě tradiční africké pohádky. První pohádka vypráví o lidské zlosti a člověku jménem Jambo. Druhá pohádka s názvem Pavoučení byla vytvořena podle hry konžského autora Cayi Makhélé „Na pavoučí slovo“.

Představení jsou určena pro děti do 8 let.


8. září 2012 10,00 – 17,30

Hlasová dílna Ridiny Ahmed

Práce s hlasem je přirozeným, uvolňujícím, radostným a obohacujícím zážitkem. Dílna vytváří prostor pro zážitek z hudby, která vzniká i z jednoduchých cvičení. Na závěr hlasové dílny spolu účastníci zazpívají vícehlasé skladby.


15. září 2012 15,00 – 17,00

Módní přehlídka: Africká inspirace

Módní přehlídka představí modely afrických návrhářů žijících v Paříži. Budou zde k vidění módní kreace salónů jako např. Etoile Montant nebo Lizard. Za české návrháře představí svoji kolekci inspirovanou Afrikou módní návrhářka Eva Helekalová. Všechny prezentované modely jsou vyrobeny z látek společnosti VEBA, textilní závody a.s.

Součástí programu bude také řada výtvarných dílen zaměřených na výrobu tradičních afrických textilií.


8.–10. října 2012
(Nová budova Národního muzea)

Workshop Muzeum a kulturní identita
Workshop s názvem Muzeum a kulturní identita je zaměřen na roli současného etnografického muzea v procesu vytváření a uchovávání kulturní identity.
Více informací

 

logo EU

 

 

 

Zpět

Zobrazit výpis článků