Festival kávy na nádvoří Náprstkova muzea - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Akce Náprstkova muzea

Akce (22.6.2014)

Festival kávy na nádvoří Náprstkova muzea

nádvoří muzea provoní omamná vůně lahodného nápoje

Prostor: Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, Betlémské nám. 1, Praha 1

Dne 22. června proběhne na nádvoří Náprstkova muzea ve spolupráci s mammacofee s.r.o – pražírnou a kavárnou Original Coffee Festival kávy.

obrázek kávových zrn

Téma festivalu je úzce spjato s výstavou Čas zámořských objevů, s historií putování kávy z Etiopie po celém světě a její konečnou cestou do Evropy. Pití a zpracování kávy má v Etiopii dlouhou tradici a návštěvníci si pravou etiopskou kávu budou moci zakoupit na nádvoří Náprstkova muzea.

Hlavním bodem festivalu kávy bude představení etiopského kávového obřadu široké veřejnosti. Připraven je i přednáškový cyklus o kávě, který návštěvníkům přiblíží tuto plodinu a její zpracování z různých úhlů pohledu.

Zájemci na nádvoří naleznou stánek s kávou, ve kterém proběhnou ukázky alternativní přípravy kávy jako jsou drip či aeropress z afrických káv. Akci doplní drobné občerstvenímé, které bude pro návštěvníky připraveno po celý den.

Na své si přijdou i nejmenší návštěvníci a rodiny s dětmi – na ty čekají kreativní workshopy s využitím kávy jakožto výtvarného materiálu.

Termín konání: 22. 6. 2014, 10.00–18.00 hodin

Okno do světa

Festival kávy je pořádán v rámci nového programu Náprstkova muzea s názvem Okno do světa. Díky němu návštěvníci nahlédnou do nejrůznějších koutů světa a okusí tajemství dálek skrz zajímavé mezinárodní výstavní projekty a kulturní akce. V rámci stejného programu je 8. června organizován festival čaje.


 

 

Zpět

Zobrazit výpis článků