Legenda české fotografie - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Akce Náprstkova muzea

Akce (17.1.2017)

Legenda české fotografie

Do Náprstkova muzea zavítá jeden z nejznámějších českých dokumentárních fotografů.

Prostor: Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, Betlémské nám. 1, Praha 1

Přijďte si poslechnout povídání jednoho z nejznámějších českých dokumentárních fotografů uznávaných i v Evropě, Jindřicha Štreita. V rámci besedy se dozvíte zajímavé informace o jeho životě a vztahu k fotografii.

Náprstkovo muzeum nyní hostí výstavu fotografií cestovatele Enriqua Stanko Vráze (Zaniklý svět na fotografiích E. St. Vráze). I když se Jindřich Štreit nepovažuje za cestovatele navštívil stejné země, které Vráz zachytil před více než sto lety.

V Japonsku měl nejprve výstavu v tokijském Metropolitním muzeu. Na základě této výstavy dokonce dostal stipendium. Tři měsíce žil ve vesnici Akagi a svými pracemi přinesl svědectví o obyčejném životě. Do Číny byl pozván na fotografický festival do Dijonu. Při této příležitosti navštívil Peking, ale dostal se i na poušť a do hor. Jeho cesty vedly i do Brazílie. Měl výstavu v Sao Paulu a v dalších městech. Rozhodl se zmapovat život Čechů, kteří do této země emigrovali v různých časových vlnách.

Všechny navštívené země zaznamenal osobitým pohledem ne jako turista, ne jako cestovatel, ale jako člověk, který má rád lidi.

Přednáší: Jindřich Štreit
Termín konání: 17. 1. 2017 18.00 h
Vstupné: 30 Kč

Zpět

Zobrazit výpis článků