Výtvarné dílny pro rodiny s dětmi k výstavě Čas zámořských objevů - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Akce Náprstkova muzea

Akce (15.3.2014)

Výtvarné dílny pro rodiny s dětmi k výstavě Čas zámořských objevů

navštivte dílnu Piráti - postrach moří

Prostor: Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, Betlémské nám. 1, Praha 1

obrázek - hravé muzeum

PIRÁTI - POSTRACH MOŘÍ

Sobota 15. března 2014 v 15.00 hod.

V této dílně, si návštěvníci, inspirováni výstavou Čas zámořských objevů, vyrobí pirátskou vlajku a klapku na oko. Pirátská vlajka může být buď přesnou kopii vlajky některého z věhlasných pirátů, kteří měli svou osobní vlajku, nebo si návštěvník s použitím původních symbolů navrhne a vyrobí vlajku svou vlastní, originální. Vhodné pro všechny hravé děti do 99 let.

Program tematicky navazuje na prohlídku výstavy Čas zámořských objevů. Tvořivé aktivity probíhají v dětském ateliéru Náprstkova muzea s bezbariérovým vstupem. Malým návštěvníkům doporučujeme, aby si s sebou přinesli ochranný oděv. Materiál a výtvarné potřeby jsou v ateliéru k dispozici.
Místo na výtvarných dílnách si prosíme rezervujte:
e-mail: klara_kuthanova@nm.cz, tel: 725 907 302 či na pevné lince 224 497 503 v dopoledních hodinách
Cena dílen je 60 Kč/osoba
 


 

Vážení návštěvníci,

 z důvodu částečné rekonstrukce Náprstkova muzea se od 16. března do 30. dubna 2014 ruší výtvarné dílny pro školy a také sobotní výtvarné dílny pro rodiče s dětmi k výstavě Čas zámořských objevů.  Od 1. května by měl být výtvarný ateliér opět otevřen. Objednávky školních skupin na měsíc květen přijímáme stále na tel.: 725 907 302 nebo e-mailem klara_kuthanova@nm.cz.

Děkujeme za pochopení a doufáme, že se vám bude u nás v muzeu po rekonstrukci líbit!


Panenka proti strachu / ZRUŠENO

Sobota 29. března 2014, 15.00 hod.
Mayové z Guatemaly věří v magickou moc půvabné, malé panenky vyrobené z pestrobarevné látky, která na sebe přejímá dětské strachy, obavy a noční můry. Mayové také věří, že tato panenka umí splnit jakékoli přání, a to nejen dětem, ale i dospělým. Ve výtvarné dílně si návštěvníci vyrobí vlastní malinkatou panenku z textilu, která je svou „nadpřirozenou“ mocí ochrání, zajistí jim klidný spánek a budou-li věřit, dopomůže k vysněnému přání.


 

Zpět

Zobrazit výpis článků