Modernita je tu! - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Novinky v Náprstkově muzeu

Novinka (20.6.2012)

Modernita je tu!

vernisáž výstavy Fetiš Modernity

Prostor: Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, Betlémské nám. 1, Praha 1


Dne 19. 6. 2012 se v Národním muzeu – Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur konala tisková konference a vernisáž k mezinárodní putovní výstavě Fetiš modernity. Tato výstava je vyvrcholením mezinárodního projektu RIME (Réseau international de musées d´ethnographie, International Network of Ethnography museums) podporovaného Evropskou unií.

V 17.00 hodin byla pak písní skupiny Yellow sisters zahájena vernisáž k výstavě na nádvoří Náprstkova muzea. Úvodní slovo měla ředitelka Národního muzea – Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur Eva Dittertová, jež kromě neobvyklé myšlenky projektu vyzdvihla úlohu Náprstkova muzea společně s úlohou etnografické knihovny tohoto muzea a to nejen v České republice.

Poté následovala slova Guido Gryseelse, generálního ředitele Královského muzea Centrální Afriky v Tervurenu, který se věnoval projektu RIME a jeho vyústěním do výstavy Fetiš modernity, významu etnografických muzeí v dnešní době i doprovodným konferencím, které tento projekt s sebou nese.

Následovaly projevy kurátorek výstavy – Anne – Marie Bouttiaux (vedoucí etnografického oddělení Královského muzea Centrální Afriky v Tervuren) a Anny Seiderer, (vědecké asistentky Královského muzea Centrální Afriky v Tervuren), které vyzdvihly skvělou práci komisařky výstavy Jany Jirouškové, Sama komisařka poté pohovořila nejen o projektu RIME, samotné výstavě či její instalaci v Náprstkově muzeu. Vernisáž ukončilo vystoupení zpěvačky Ridiny Ahmed.
 

Tisková konference k výstavě Fetiš modernity
Výstava Fetiš modernity byla zahájena
Výstava Fetiš modernity byla zahájena

Zpět

Zobrazit výpis článků