Poslední šance vidět jedinečné předměty z Afghánistánu - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Novinky v Náprstkově muzeu

Novinka (18.4.2016)

Poslední šance vidět jedinečné předměty z Afghánistánu

Výstava v Náprstkově muzeu končí 30. dubna

Prostor: Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, Betlémské nám. 1, Praha 1

Návštěvníci mají do soboty 30. dubna 2016 poslední možnost zhlédnout v Náprstkově muzeu výstavu Afghánistán – zachráněné poklady buddhismu, která představuje jedinečné předměty z Národního muzea Afghánistánu. Drahocenné šperky, buddhistické plastiky nebo zlaté a stříbrné mince si již prohlédlo více než 8 000 návštěvníků a zájemci se mohou vydat na poslední komentovanou prohlídku výstavy s jejím autorem, která se uskuteční ve čtvrtek 28. dubna od 17.00 hodin.

 foto z výstavy
 
Výstava Afghánistán – zachráněné poklady buddhismu prezentuje památky afghánského buddhismu z období 1. až 9. století po Kr. zejména z lokality Mes Ajnak a k vidění je široké spektrum exponátů z Národního muzea Afghánistánu. Výstavu doplňují předměty a fotografie ze sbírek Vojenského historického ústavu Praha.

Poslední komentovaná prohlídka s autorem výstavy Ľubomírem Novákem proběhne:

28. 4. 2016, 17.00 hodin
Vstupné: běžné vstupné do muzea + 30 Kč
Pro velký zájem návštěvníků se i po ukončení výstavy ponesou témata květnových přednášek Náprstkova muzea v duchu afghánské kultury.

Nenechte si ujít ani zajímavé přednášky:

Afghánistán očima reportéra ČT
5. 5. 2016, 17.30 hodin
Přednáška představí zážitky a osobní zkušenosti reportéra České televize Karla Rožánka z této krásné, avšak válkami zmítané země.
Přednáší: Karel Rožánek
Vstupné: 30 Kč
 
Buddhistické památky starověké Baktrie
12. 5. 2016, 17.30 hodin
Přednáška ukáže, jak vypadaly buddhistické kláštery, stúpy a umělecká díla v oblasti bezprostředně na sever od Mes Ajnaku, tedy ve starověké Baktrii, a zasadí tak mesajnacká díla do širšího dobového kontextu.
Přednáší: Ladislav Stančo
Vstupné: 30 Kč

 

 

Zpět

Zobrazit výpis článků