Přijďte se podívat na indiány do Náprstkova muzea. Expozice Amerika je otevřena pouze do 15. září 2013 - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Novinky v Náprstkově muzeu

Novinka (15.9.2013)

Přijďte se podívat na indiány do Náprstkova muzea. Expozice Amerika je otevřena pouze do 15. září 2013

expozici o původních obyvatelích Ameriky nahradí atraktivní mezinárodní výstavní projekty

Prostor: Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, Betlémské nám. 1, Praha 1

Stálá expozice Amerika třicet let zvala veřejnost do světa původních obyvatel druhého největšího světadílu. Návštěvníci si ji mohou přijít prohlédnout do neděle 15. září. Následně bude uzavřena. V rámci začínající revitalizace Náprstkova muzea vznikne na ploše 451,5 m² nový výstavní sál, kde budou prezentovány mezinárodní výstavní projekty.

Představeny tak budou mimo jiné i kultury Súdánu, Ázerbájdžánu, Bhútánu, Afghánistánu, Jižní Koreje a mnoha dalších států, se kterými Národní muzeum navázalo úspěšnou spolupráci.

První z výstav bude otevřena již na jaře roku 2014. Pod názvem Země černých faraónů představí dějiny a kulturu starověké Núbie (dnešního Súdánu) i archeologickou expedici Národního muzea do Wad Ben Naga.

Náprstkovo muzeum se pro veřejnost nezavírá!

Objekt Náprstkova muzea prochází kompletní revitalizací, ale brány muzea zůstávají otevřené. Návštěvníci zde mohou i nadále objevovat kultury Austrálie a Oceánie a svébytnou kulturu indonéského ostrova Nias, seznámit se s životem Vojty Náprstka i navštívit jedinečný historický interiér jeho knihovny.

Po dokončení revitalizace muzea, která zajistí vyšší návštěvnický komfort, se můžete těšit na nové expozice, kde nebudou chybět ani indiánské kultury.


Otevírací doba a vstupné


Přečtěte si více o expozici Amerika na portálu Muzeum 3000:

Z expozice Amerika v Náprstkově muzeu
Z expozice Amerika v Náprstkově muzeu
Z expozice Amerika v Náprstkově muzeu

Zpět

Zobrazit výpis článků