Aspoň na víkend poznejte Příběh Tibetu - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Pro rodiny s dětmi - Náprstkovo muzeum

Pro rodiny s dětmi (20.5.2017)

Aspoň na víkend poznejte Příběh Tibetu

Vypravte se s rodinou na "střechu světa"

Prostor: Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, Betlémské nám. 1, Praha 1

Dejte na chvíli zapomenout každodennímu shonu a vypravte se vzhůru za poznáním kultury nejvýše položené země světa – Tibetu.

V rámci doprovodného programu pro děti k výstavě Příběh Tibetu budete moci nahlédnout do tajemství a krás spjatých s tradicemi této výjimečné země. Dozvíte se více o Buddhovi a jeho učení i o pohnutých osudech „střechy světa“, jak bývá Tibet nazýván.

 

Termín konání: 20. 5. 2017, 13.00–17.00 h

Vstupné je zahrnuto v ceně běžné vstupenky do muzea

Program:


15.00 h 
Komentovaná prohlídka výstavy Příběh Tibetu 

13.00 – 17.00 h 
Cestovatelem po Tibetu
Také vám Tibet připadá tak tajemný? Je to nejvýše položená země světa s bohatými tradicemi a spoustou přírodních krás, kterou stojí za to poznat trochu blíže. Vytvořte si mapu této jedinečné země, kterou by měl mít každý správný dobrodruh připravenou pro své budoucí výpravy.

Písečné mandaly
Vyzkoušejte svou koncentraci a zručnost při tvorbě společné písečné mandaly, jako byste byli sami buddhistickými mnichy. 

Modlitební praporky 
Co byste si ze srdce přáli? Nemusíte to říkat nahlas. Vyšlete své přání do světa spolu s větrným koníkem na vlastnoručně vytvořených tibetských modlitebních praporcích. 

Památky z cest
To nejdůležitější z cest si neseme v sobě, vzpomínky. Někdy však i malé drobnosti pomohou takové vzpomínky vyvolat. Vyrobte si na památku tibetský náramek a nechte se překvapit, na co dalšího během své návštěvy narazíte. Schválně, víte, co je to khatag?

Kvíz k výstavě
Výstavou Příběh Tibetu vás provede krátký vědomostní kvíz. Za jeho vyluštění na vás bude čekat malá odměna.

 

Zpět

Zobrazit výpis článků