Ázerbájdžán – čarovná země ohně - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Výstavy Náprstkova muzea

Výstava (28.11.2014-15.2.2015)

Ázerbájdžán – čarovná země ohně

poznejte dávné kultury magického Ázerbájdžánu

Prostor: Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, Betlémské nám. 1, Praha 1

Ázerbájdžán, který se již od starověku pyšní svými „atešgachy“ – chrámy věčného ohně, je země proslulá mnoha starobylými kulturami. Nyní se s ní můžete seznámit i vy na výstavě Ázerbájdžán – čarovná země ohně v Náprstkově muzeu.

fotografie - pohled do vystavy - vitriny
Pohled do výstavy Ázerbájdžán – čarovná země ohně

Výstava představí vzácné předměty ze sbírek Národního muzea historie Ázerbájdžánu z doby od starověku po 19. století. Návštěvníci se přenesou do této starobylé země díky jedinečným archeologickým nálezům, mezi které patří například keramické nádoby či půvabné bronzové figurky. Svou barevností a rozmanitostí zaujme i bohatá kolekce ázerbájdžánských koberců. Celkovou atmosféru dokreslí překrásné šperky, hudební nástroje a ukázky tradičních oděvů a textilií.

Národní muzeum tak pokračuje v mimořádném výstavním programu s názvem Okno do světa, který přináší do Náprstkova muzea mezinárodní výstavní projekty z nejrůznějších koutů světa. I díky pokračující revitalizaci areálu muzea a jeho vnitřních prostor se tak Náprstkovo muzeum dále přibližuje a otevírá návštěvníkům a jejich potřebám. V příštím roce budou představeny například také kultury Bhútánu a Afghánistánu.


Podívejte se na video k výstavě na portálu muzeum3000.cz


Doprovodné akce k výstavě:


Otevírací doba a vstupné

Pohled do výstavy
Pohled do výstavy
Slavnostní zahájení výstavy. Zleva - velvyslanec Ázerbájdžánské republiky J. E. p. Farid Shafiyev, generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš a ředitelka Národního muzea historie ÁzerbájdžánuNaila Velikhanli
Zoomorfní nádoba, keramika, 12.–9. stol. př. n. l., Mingechavir
Nástěnná dekorace, samet, zlatá výšivka, 19. století
Náhrdelník, stříbro, zlacené, vzácné kameny, 19. století

Zpět

Zobrazit výpis článků