EGYPTSKÉ MUMIE - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Výstavy Náprstkova muzea

Výstava (4.5.2011-9.10.2011)

EGYPTSKÉ MUMIE

pro velký zájem výstava prodloužena do 9. 10. 2011

Prostor: Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, Betlémské nám. 1, Praha 1Připravili jsme pro Vás zajímavou výstavu v Náprstkově muzeu.

Výstava si klade za cíl představit předběžné výsledky společného projektu Národního muzea a Diagnostického centra Mediscan, člena Euromedic Group, které se zaměřuje na multidisciplinární výzkum staroegyptských mumií. Tento výzkum probíhá od roku 2009 a je především zaměřen na vyšetřování lidských a zvířecích mumií ze sbírek Náprstkova muzea pomocí výpočetní tomografie.

Tematicky tato výstava navazuje na výstavu „Staroegyptské mumie“, která byla v Náprstkově muzeu otevřena přesně před čtyřiceti lety. Ve třech výstavních sálech jsou vedle kompletních mumifikovaných lidských těl sedmi dospělých jedinců a jednoho dítěte vystaveny také jejich rakve, doplněné o příklady pohřebních výbav.

Samostatná část se věnuje kultu posvátných zvířat a mumifikovaným zvířatům.

Doprovodné akce

obrázek - hravé muezumZajímá Vás návod na přípravu mumie, staroegyptské hieroglyfy nebo výzkum egyptských mumií v ČR? Chtěli byste se zúčastnit komentované prohlídky, nebo s dětmi navštívit tematickou výtvarnou dílnu? K výstavě je připraven bohatý doprovodný program.

Pro školy

Během školního roku je připraven speciální doprovodný program pro školy na objednávku. Součástí doprovodného programu jsou komentované prohlídky a výtvarné dílny. K výstavě byly rovněž vydané pracovní listy, a to pro I. stupeň základních škol, II. stupeň základních škol a pro střední školy.

Katalog

obrázek - Katalog -Egyptské mumieK výstavě byl vydán také zajímavý katalog s názvem Egyptské mumie. Čtenářům nabízí informace o egyptských mumiích ze sbírek Národního muzea a poznatky z nejnovějších výzkumů. Rozsah publikace je 60 stran, je dvojjazyčná (čj a aj) a můžete si ji zakoupit v Náprstkově muzeu. Cena: 90 Kč

Vstupné do Náprstkova muzea, otevírací dobu atd. naleznete v sekci "Navštivte nás"

Výstava Egyptské mumie
Výstava Egyptské mumie
Výstava Egyptské mumie
Výstava Egyptské mumie - Horní část kartonážového krunýře, Egypt, Ptolemaiovská doba (332–30 př.n.l.)
Výstava Egyptské mumie - Vešebty (pohřební sošky), Egypt, Nová říše (1543–1069 př.n.l.)
Výstava Egyptské mumie - Víko ženské rakve, Egypt – pravděpodobně Théby (1069–715 př.n.l.)

Zpět

Zobrazit výpis článků