Po stopě Karla Maye - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Výstavy Náprstkova muzea

Výstava (25.10.2012-13.10.2013)

Po stopě Karla Maye

Výstava končí již tuto neděli!

Prostor: Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, Betlémské nám. 1, Praha 1

poštovní známka s vyobrazením Františka Josefa IKarel May stvořil postavy, které nebyly skutečné a umístil je do světů, které se těm opravdovým jen vnějškově podobaly. Jeho hrdinové byli stateční, čestní a neúnavní.

Letos si připomínáme  170 let od  narození a 100 let od úmrtí světoznámého autora Vinnetoua a Oldshatterhanda Karla Maye. A je tomu již 50 let od natočení světoznámého filmu - Poklad na Stříbrném jezeře, filmu, který zahájil novou éru.

Karel May vytvořil svět plný nespravedlností, často i krutostí a násilí, ale vnesl do něj naději na možnost změny, na nečekaný obrat. V tuto naději uvěřilo mnoho lidí několika generací, které jeho hrdiny obdivovaly.

Výstava z cyklu Monarchie připomene základní informace o nesnadném životě tohoto slavného autora a především upozorní na jeho stopy na našem území. 

Na výstavě se návštěvník seznámí s postavami Mayových románů, statečnými indiány, zálesáky, beduíny i Kurdy a dalšími hrdiny, ale i s odpornými zloduchy, otrokáři, zrádci a vrahy. Spatří reálné předměty indiánských kultur i orientálního světa, které zároveň hrály významné role v Mayových dílech.

Na své si přijdou i naši nejmenší návštěvníci. Ve výstavě si děti mohou vyzkoušet stopování, vytvořit si vlastní indiánské jméno, hledat zlato a spoustu dalšího...

Doprovodné programy:

 Pro školy:


 

Otevírací doba a vstupné

 

Model krajiny s Old Shatterhandem a Vinnetouem
Na výstavě nechybí ani teepee
socha inspirovaná ilustrací G. Kruma z románu Karla Maye Divokým Kurdistánem
V den zahájení výstavy prošel v okolí Náprstkova muzea indiánský průvod
V den zahájení výstavy před Náprstkovým muzeem tančili indiáni
Z výstavy Po stopě Karla Maye

Zpět

Zobrazit výpis článků