Komentované prohlídky expozice Archa Noemova - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Akce Přírodovědeckého muzea

Akce (11.3.2017)

Komentované prohlídky expozice Archa Noemova

objevujte s námi fascinující živočišnou říši

Prostor: Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1

Prohlédněte si přírodovědeckou expozici Archa Noemova s průvodcem! Připravili jsme pro vás několik tematických prohlídek.

Kolem světa na palubě archy

Termíny konání:  14. 1. 2017, 16.30
Komentovaná prohlídka expozice Archa Noemova vás provede moderně pojatou zoologickou expozicí s fascinujícími živočichy, kteří obývají nebo obývali naši planetu. Prohlídka se soustředí především na obratlovce a představí rozmanitost jejich forem, včetně druhů ohrožených, vyhubených nebo invazivních. Na pomyslné cestě kolem světa navštívíme polární oblasti, severské i tropické lesy, vyprahlé savany i hlubiny světových moří a oceánů. Výklad průvodce se věnuje i aktuálním otázkám ohrožení a ochrany světové fauny.
Vstupné a další informace viz níže na stránce

Rekordmani a rarity zvířecího světa

Termíny konání:  4. 2. 2017, 16.30
Komentovaná prohlídka expozice Archa Noemova vás zavede do zajímavého světa zvířecích rekordů a kuriozit. Zjistíte, kdo je největší žijící ještěr přezdívaný Drak z Komoda, porovnáte nejrychlejší a nejvytrvalejší šelmu, poznáte savce, který snáší vejce, nebo uvidíte lemura, který v lesích Madagaskaru zastupuje našeho datla. Zákonitosti přírody, které těmto vlastnostem daly vzniknout, naši průvodci představí tak, že je snadno pochopí i laik.
Vstupné a další informace viz níže na stránce

Zvířata nad propastí

Termíny konání:  11. 3. 2017, 16.30
Komentovaná prohlídka expozice Archa Noemova vám představí nejohroženější zvířata světa. Věděli jste, že gaviálů žije ve volné přírodě posledních 200 kusů nebo že v Indonésii jsou ve velkém vypalovány deštné lesy, což ohrožuje nejen orangutany? V expozici uvidíte i některý z vyhynulých druhů, které je v dnešní době možné spatřit už jen v muzeu. Všichni zájemci o ochranu přírody při prohlídce zjistí nejen důvod, proč jsou některá zvířata ohrožena, ale dozví se také, jak se mohou zapojit do jejich ochrany, a seznámí se s některými aktuálními programy na záchranu druhů ve volné přírodě, které se týkají například goril nebo koní Převalského.
Vstupné a další informace viz níže na stránce


Vstupné

30 Kč + cena běžné vstupenky do objektu
Kapacita omezena
Informace – vzdelavani@nm.cz


>> Otevírací doba, vstupné a další informace o objektu
 Pro rodiny s dětmi jsme připravili speciální komentované prohlídky, které probíhají ve stejné dny, jako je uvedeno výše

>> Více informací, začátky prohlídek pro dětské návštěvníky a možnost rezervace

Nenechte si ujít ani další doprovodný program k expozici. Čekají na vás noční komentované prohlídky, přednášky a další zajímavé akce.
Více se dozvíte na našich webových stránkách v záznamu o expozici Archa Noemova

Zpět

Zobrazit výpis článků


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Gadgets       Webové stránky: NETservis s.r.o.     Zřizovatel: Zřizovatel