Přednáškový cyklus k přírodovědecké expozici Archa Noemova - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitter

Akce Přírodovědeckého muzea

Akce (27.10.2016-24.11.2016)

Přednáškový cyklus k přírodovědecké expozici Archa Noemova

Přijďte si poslechnout zajímavé povídání odborníků.

Prostor: Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1

Zveme vás na přednáškový cyklus pořádaný jako doprovodný program k přírodovědecké expozici Archa Noemova.

Program:


 

Čile po Chile aneb od moře až po Andy 

Upozorňujeme na změnu termínu konání akce z 22. 9. na 15. 9. 2016 z technických důvodů. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
15. 9. 2016, 18.00 h
Ohlédnutí za zoologickou expedicí do Chile, při kterém „procestujete“ zhruba 2300 km od jihu až po sever Chile, od tučňáků, lachtanů, velryb a vždy zeleného lesa na ostrově Chiloé, přes bezobratlé, žáby, papoušky a lišky v araukáriových lesích, až po andské vikuně a plameňáky, nacházející se ve 4500 m n. m. nad nejsušším místem světa - pouští Atacama. Cestou se kromě fauny a flóry seznámíte prostřednictvím fotografií s chilskou kulturou a kuchyní.
Po přednášce bude následovat diskuze a odpovědi na otázky posluchačů.
 
Přednáší Vít Lukáš, Zoo Praha
Vstupné 50 Kč


Želví slzy aneb Ochrana mořských želv v Indonésii
 
27. 10. 2016, 18.00 h
Mořské želvy jsou úchvatní tvorové, kteří jsou však činností člověka vážně ohroženi a nad jejich budoucností tak visí otazník. S tím se nechtěla smířit mladá Češka Hana Svobodová, která od roku 2014 působí na severovýchodním Borneu a věnuje se právě ochraně mořských želv. V přednášce se dozvíte nejen mnohé o životě želv a jejich exotické domovině, ale i to, proč si Hana pro své působení vybrala Indonésii a co obnáší práce s místními obyvateli a turisty na poli ochrany přírody. A dozvíte se, jak můžete pomoci k zajištění bezpečné budoucnosti mořských želv i vy, nejen pokud se chystáte na dovolenou k Indickému oceánu.
 
Přednáší: Hana Svobodová, Konservasi Biota Laut Berau, Borneo
Vstupné: 50 Kč
 

Jižní Afrikou od velryb a tučňáků k slonům a surikatám

24. 11. 2016, 18.00 h
Na světě není mnoho míst, která by se mohla chlubit takovou přírodní rozmanitostí jako jižní Afrika. Hostí jednu ze šesti květenných říší, také ovšem typickou africkou savanu, vlhký přímořský les, suché náhorní planiny, unikátní sukulentní formace i vyprahlé polopouště. Přednáška Vám představí výrazné zástupce fauny této oblasti a jako zajímavost i zážitky z 24 hodin pobytu přímo pod obrovským fíkovníkem, kde se během dne prostřídaly skupiny komb s kaloni, zoborožců naříkavých s chocholatkami červenými ad.
Po přednášce bude následovat diskuze a odpovědi na otázky posluchačů.
 
Přednáší Petr Velenský, Zoo Praha
Vstupné 50 Kč
 

 

Nenechte si ujít ani další doprovodný program k expozici. Čekají na vás noční komentované prohlídky, programy pro děti a další zajímavé akce.
Více se dozvíte na našich webových stránkách v záznamu o expozici Archa Noemova

 

Zpět

Zobrazit výpis článků


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Gadgets       Webové stránky: NETservis s.r.o.     Zřizovatel: Zřizovatel