Aspoň na víkend si pohrajte se světlem - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Pro rodiny s dětmi - Přírodovědecké muzeum

Pro rodiny s dětmi (24.2.2018)

Aspoň na víkend si pohrajte se světlem

Akce pro rodiny s dětmi

Prostor: Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1

V rámci doprovodného programu k výstavě Světlo a život se blíže podíváme na světlo. I když jsou pro nás sluneční paprsky naprosto běžnou součástí okolního světa, dají se s nimi dělat úžasně zábavné věci.

V hravém workshopu si děti vyzkoušejí jednoduché i složitější pokusy inspirované fyzikálními vlastnostmi světla. Odhalí jeho barevné spektrum, naučí se vytvářet duhu a kousek z ní si odnesou na památku. Vyzkoušejí si, jak vidí hadi pomocí infračerveného spektra. Ultrafialové světlo rozzáří minerály netušenými barvami nebo odhalí vzory na květinách, které zůstávají lidskému zraku skryté, ale vidí je například hmyz.

Hyalit z lokality Erongo v Namibii pod UV

Hyalit z lokality Erongo v Namibii pod UV
 

 
Program:
14.00 h
Komentovaná prohlídka
Prohlédněte si výstavu Světlo a život s komentářem jednoho z autorů.
 
13.00–17.00 h
Odhalte tajemství s UV světlem
Jedna z částí zábavného workshopu, kde se děti stanou detektivy v přírodě. Pomocí UV světla odhalí netušené barvy a vzory rostlin nebo kamenů a dozví se jejich význam.
 
Hrátky s barevným světlem
V další části si děti dozví, že lidské oko rozeznává 10 milionů barev, ale dá se snadno ošálit. Stačí použít barevné světlo a o zábavu je postaráno. Stejného principu využívají i 3D brýle, které si děti také vyzkouší.
 
Jak vidí had?
Děti si zahrají na hada a jeho „šestý smysl“, kterým založený na infračerveném záření. Tím se dá i ve tmě rozeznat, co je živé nebo zjistit, která část našeho obličeje je nejstudenější.
 
Duhová výtvarná dílna
Už nemusíme čekat na déšť, abychom se pokochali všemi barvami duhy. Děti si ve výtvarné vyrobí svůj kousek duhy, který si odnesou domů na památku.
 

  
Termín konání: 24. 2. 2018, 13.00–17.00 h
 
 

Zpět

Zobrazit výpis článků