Komentované prohlídky expozice Archa Noemova pro rodiny s dětmi - Národní muzeum
EnglishFacebookTwitterInstagram

Pro rodiny s dětmi - Přírodovědecké muzeum

Pro rodiny s dětmi (17.6.2017)

Komentované prohlídky expozice Archa Noemova pro rodiny s dětmi

Vydejte se s námi objevovat fascinující svět zvířat

Prostor: Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, Praha 1

Vyberte si z naší nabídky komentovaných prohlídek přírodovědecké expozice Archa Noemova. Prohlídky určené pro rodiny s dětmi představí pozoruhodnou krásu, rozmanitost a zajímavosti živočišné říše.

 

Kde se vzali na arše

 

 

Termín konání:  8. 4. 2017
Začátky vždy v 11.00, 13.00 a 15.00

Komentovaná prohlídka expozice Archa Noemova vás provede příběhy zvířat, která v průběhu vyprávění lektora potkáte. Věděli jste, že některé exponáty jsou více než 100 let staré nebo že velké množství jich pochází z pražské zoo? Seznamte se s příběhem otce prvního orangutana narozeného v České republice, prvního losa, který se vrátil do Čech po několika staletích, ledního medvěda Alíka nebo se zajímavostmi o zvířatech, která ze svých cest přivezli slavní cestovatelé Emil Holub nebo Enrique Stanko Vráz.
Vstupné a další informace viz níže na stránce

 

Kolem světa na palubě archy 

Termín konání:  13. 5. 2017
Začátky vždy v 11.00, 13.00 a 15.00

Komentovaná prohlídka expozice Archa Noemova vás provede moderně pojatou zoologickou expozicí s fascinujícími živočichy, kteří obývají nebo obývali naši planetu. Prohlídka se soustředí především na obratlovce a představí rozmanitost jejich forem, včetně druhů ohrožených, vyhubených nebo invazivních. Na pomyslné cestě kolem světa navštívíme polární oblasti, severské i tropické lesy, vyprahlé savany i hlubiny světových moří a oceánů. Výklad průvodce, včetně aktuálních otázek ohrožení a ochrany světové fauny, je přizpůsoben všem věkovým kategoriím.
Vstupné a další informace viz níže na stránce

Rekordmani a rarity zvířecího světa

Termíny konání: 17. 6. 2017
Začátky vždy v 11.00, 13.00 a 15.00
Komentovaná prohlídka expozice Archa Noemova určená především dětem vás zavede do zajímavého světa zvířecích rekordů a rarit. Zjistíte, kdo je největší žijící ještěr přezdívaný Drak Komoda, porovnáte nejrychlejší a nejvytrvalejší šelmu, poznáte savce, který snáší vejce, nebo uvidíte lemura, který svým chováním nahrazuje na Madagaskaru datla. Dozvíte se mnoho o souvislostech v zákonitostech přírody, které těmto vlastnostem jednotlivých druhů daly vzniknout.
Pokud budete při prohlídce expozice pozorní, můžete si vyzkoušet v prostorách kavárny Muzeum své znalosti v dalším zábavném kvízu a můžete vyhrát drobné občerstvení a upomínkový suvenýr. 
Vstupné a další informace viz níže na stránce

 


Vstupné

30 Kč + cena běžné vstupenky
Kapacita omezena
Informace – vzdelavani@nm.cz

>> Otevírací doba, vstupné a další informace o objektu
 


Nenechte si ujít ani další doprovodný program k expozici.

Čekají na vás noční komentované prohlídky pro rodiny s dětmi, komentované prohlídky pro dospělé, přednášky a další zajímavé akce.
Více se dozvíte na našich webových stránkách v záznamu o expozici Archa Noemova

Zpět

Zobrazit výpis článků


RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Gadgets       Webové stránky: NETservis s.r.o.     Zřizovatel: Zřizovatel