EnglishFacebookTwitterInstagram

Akce Českého muzea hudby

Akce (11.11.2011)

České muzeum hudby uvede muzikál Tony D. aneb Nikdy jsme nestříleli tak dobře!

jak se Antonín Dvořák stal pistolníkem na Divokém západě

V rámci doprovodného programu k výstavě Antonín Dvořák bude v Českém muzeu hudby uveden 11. listopadu od 19.00 hodin westernový muzikál Miloše Orsona Štědroně – Tony D. aneb Nikdy jsme nestříleli tak dobře!. Návštěvníci tak mají příležitost vidět vedle sebe dvojí pojetí Dvořáka – odborné, zastoupené výstavou, a umělecké, reprezentované Tonym D.

Ústředním hrdinou celého muzikálu je slavný skladatel v kladné úloze pistolníka. Roli padoucha autor přisoudil pozdějšímu Dvořákovu oponentovi, historiku a muzikologovi, Zdeňku Nejedlému. „Samozřejmě nemůže chybět krásná žena, o kterou oba bojují a která je v tomto kontextu metaforou hudby jako takové,“ říká režisér Tonyho D. Jan Frič. Hra přenáší souboj o pojetí české hudby z Československa 50. let na Divoký západ.


hrají: Jiří N. Jelínek, Jiří Panzner a Dana Marková,
piano, hudba a libreto: Miloš Orson Štědroň, bicí: Jan Švamberg, akordeon: Jana Bezpalcová, scéna: Ivana Kanhäuserová, kostýmy: Petra Vlachynská, pohybová spolupráce: Jindřiška Křivánková, produkce: Eva Velická, Omnimusa o.s., režie: Jan Frič

Vstupné: 100 Kč. Prodej na místě před představením.


Související články:

obrázek - foto z muzikálu
Foto: Patrik Borecký

Zpět

Zobrazit výpis článků


Newsletter       Plná verze stránek

      Webové stránky: NETservis s.r.o.       Zřizovatel: Zřizovatel