EnglishFacebookTwitterInstagram

Pro rodiny s dětmi - České muzeum hudby

Pro rodiny s dětmi (26.8.2017)

Aspoň na víkend se seznamte s Bedřichem Smetanou a jeho rodinou

Oblíbený cyklus pro děti nás tentokrát zavede k Vltavě do Muzea Bedřicha Smetany

Prostor: Muzeum Bedřicha Smetany, Novotného lávka 1, 110 00 Praha 1

Malé návštěvníky akce hravou formou seznámí s osobností, tvorbou a rodinným životem Bedřicha Smetany.

Při příležitosti odpoledního programu bude možné prohlédnout si kromě stálé expozice i aktuální výstavu Putování za rodokmenem Bedřicha Smetany.

Rodina a potažmo domov, které jsou tématem aktuální výstavy a také této akce, lze chápat i v širším smyslu slova jako kraj, odkud pocházíme a kam se rádi vracíme. Z tvorby Bedřicha Smetany se proto tematicky zaměříme na cyklus symfonických básní Má vlast.

Termín konání: 26. 8. 2017, 13.00–17.00 h

Vstupné
v rámci běžného vstupného do objektu

Program:

 
Rodokmen
Vyzkoušejte si práci genealoga a vytvořte si na památku originální rodokmen své i Smetanovy rodiny. Zatímco v případě Bedřicha Smetany budeme pátrat po jeho potomcích, vy se pokusíte ponořit hlouběji do historie vaší rodiny. Schválně, jak daleko až dokážete dojít!
 
Cestování s Bedřichem Smetanou po vlasti
Vydejte se s námi za poslechu Smetanovy Mé vlasti pomyslně do míst a za příběhy s nimi spojenými, jimiž jsou jednotlivé symfonické básně této skladby inspirované. Dozvíte se například, jaké hudební motivy, legendy či historické události jsou spjaty s Vyšehradem, Blaníkem nebo Táborem.
 
Kvíz k výstavě
Čemu se věnovali a v jakých povoláních vynikali potomci Bedřicha Smetany? Zajímá vás, kdo byl životní láskou věhlasného hudebního skladatele nebo kdo se o něj staral v období nemoci v závěru jeho života? Nejen těmto tématům z okruhu rodiny Bedřicha Smetany se bude věnovat interaktivní kvíz k výstavě, za jehož správné vyplnění na vás bude čekat malá odměna. 

Zpět

Zobrazit výpis článků


Newsletter       Plná verze stránek

      Webové stránky: NETservis s.r.o.       Zřizovatel: Zřizovatel