EnglishFacebookTwitterInstagram

Pro rodiny s dětmi - České muzeum hudby

Pro rodiny s dětmi (25.11.2017)

Aspoň na víkend vstupte do říše pohádek

Pohádkový program pro rodiny s dětmi

Prostor: České muzeum hudby, Karmelitská 2/4, Praha 1

Také byste si přáli procestovat křížem krážem svět pohádek a vyzkoušet v něm svou odvahu a bystrost, jež se rozhodně neztratí ani v běžném životě?
 
fotografie dětí ve výstavě
 
V rámci doprovodného programu k výstavě Hudba a pohádka nebude o dobrodružství a nevšední setkání s pohádkovými bytostmi a prostředími nouze. Při putování z pohádky do pohádky se seznámíte s příběhy našich národních pohádek, jak je známe z vyprávění Boženy Němcové nebo Karla Jaromíra Erbena.
 
Na památku vaší návštěvy kouzelného světa pohádek si budete moci odnést výrobky z výtvarných dílen.
 
 
Termín konání: 25. 11. 2017, 13.00–17.00 h

Program:

 • 15.00 h
  Pohádkové zpívání u klavíru
  Poslechněte si známé melodie z pohádek a zkuste uhodnout, k jakým pohádkám patří. Budete-li chtít, můžete si je s námi zazpívat. 
 • 13.00 – 17.00 h
  Za princeznou Zlatovláskou
  Rozumět řeči zvířat, plnit zdánlivě nesplnitelné úkoly a vysloužit si princeznu, to vše si vyzkoušíte na cestě za zlatovlasou kráskou z pohádky Karla Jaromíra Erbena. Se vším vám pomůže a poradí zvířecí kamarád, kterého si zde vyrobíte.
 • Chytrá horákyně
  Co je nejbystřejšího, co nejsladšího a co nejbohatšího? Chytrá horákyně z pohádky Boženy Němcové znala na všechno odpověď. Procvičte si svůj důvtip, ať se ve světě neztratíte. Čekají na vás hádanky, hlavolamy a kvíz k výstavě Hudba a pohádka, za jehož vyluštění dostanete malou odměnu.
 • Statečný princ Bajaja
  Porazit draka, zachránit princeznu a dlouho o tom mlčet? Kdo by to dokázal? Princ Bajaja. Dalším skromným hrdinou pohádky Boženy Němcové byl jeho mluvící koník, který nešel nikdy pro moudrou radu daleku. Vyrobte si moudrého koníka pro chvíle nouze a zkuste se jako princ Bajaja postavit drakovi.
 • Na návštěvě u vodníka
  Seznamte se s vodníkem a jeho světem. Náš vodník je široko daleko uznávanou hudební autoritou. Sbírá hudební nástroje, na které si budete moci zahrát, a vlastní také několik dušiček – hrnečků s podobiznami slavných hudebních skladatelů, z nichž vám dá hádat.
 • V čarodějné škole
  V čarodějné škole se naučíte užitečná kouzla, která si budete moci zapsat do lexikonu kouzel. Dozvíte se také například, jak namíchat lektvar štěstí.
 • Nejoblíbenější pohádkový pár
  Zapojte se do hlasování o nejoblíbenější pohádkovou dvojici. 

 

Zpět

Zobrazit výpis článků


Newsletter       Plná verze stránek

      Webové stránky: NETservis s.r.o.       Zřizovatel: Zřizovatel