EnglishFacebookTwitterInstagram

Akce Historického muzea

Akce (10.3.2018)

Tradiční řemeslné dílny pro dospělé – Točení a malování fajánsí

Přijďte si zhotovit tradiční řemeslný výrobek do Národopisného muzea!

Prostor: Národopisné muzeum Národního muzea, Letohrádek Kinských, Kinského zahrada 98, Praha 5

Chcete si uplést ošatku z orobince? Naučit se zdobit kraslice tradičním způsobem? Vyřezat vlastní dřevěnou figurku? Nebo vyzkoušet některou jinou z tradičních rukodělných technik? Přijďte si do Národopisného muzea vyzkoušet rukodělné dovednosti našich předků. Jsou pro Vás připraveny dílny pod vedením lidových řemeslníků a znalců tradičních výrobních postupů.

Nenechte si ujít ani zábavné Tradiční řemeslné dílny pro děti
Oba kurzy vždy probíhají ve stejný den v jiný čas. Každá skupina má však své téma i lektory. 
>>Více informací a program Tradičních řemeslných dílen pro děti

Program: 

Točení a malování fajánsí 
10. 3. 2017, 10.00–17.00
V kurzu keramiky se seznámíte s různými technikami výroby fajánsí, která má u nás tradici dlouhou téměř 500 let. Naučíte se pracovat s keramickou hlínou, glazurami a malbou do syrové  glazury. Dozvíte se, jak se zpracovává hlína na fajánsové výrobky, naučíte se točení z volné ruky na hrnčířském kruhu a různé postupy práce s utočenými výtvory.
 
Točení a malování fajánsí
 
Dozvíte se také o historii a teorii zdobení malbou do syrové glazury. Malované výrobky Vám vypálíme a vy si je vyzvednete. Zjistíte, že při práci s keramickou hlínou můžete uplatnit vlastní fantazii a vlastní návrhy. Můžete se nechat inspirovat mistrem lidového řemesla a zjistíte, že je to perfektní způsob odreagování tvořit rukama něco, co pak můžete denně používat. 
 
Točení a malování fajánsí
 
 
Vstupné: 400 Kč
V ceně je zahrnuto kurzovné, veškerý materiál a vstupné do muzea.
 
 

Jak se na kurz přihlásit a jak probíhá platba kurzovného?

Na kurz je nutné se předem objednat na e-mailové adrese: kristyna_hlavata@nm.cz nebo na telefonu 257 325 766 nebo 773 793 412
Platba kurzu probíhá bankovním převodem na účet číslo 6331011/0710, variabilní symbol bude účastníkovi sdělen na základě elektronicky zaslané přihlášky. Po zarezervování účasti na kurzu je třeba uhradit kurzovné během jednoho týdne, jinak rezervace propadá. Při odhlášení týden před konáním kurzu se nevybírá žádný stornopoplatek, při odhlášení nejpozději den předem vracíme 50% ze zaplacené částky.
 

 
Řemeslné dílny se konají za finanční podpory Odboru regionální a národnostní kultury Ministerstva kultury ČR.

 

Zpět

Zobrazit výpis článků


Newsletter       Plná verze stránek

      Webové stránky: NETservis s.r.o.       Zřizovatel: Zřizovatel