EnglishFacebookTwitter

Akce Historického muzea

Akce (10.12.2016)

Výuka tradičních řemesel

přijďte si zhotovit tradiční řemeslný výrobek do Národopisného muzea

Prostor: Národopisné muzeum Národního muzea, Letohrádek Kinských, Kinského zahrada 98, Praha 5

Chcete si uplést ošatku z orobince? Naučit se zdobit kraslice tradičním způsobem? Vyřezat vlastní dřevěnou figurku? Nebo vyzkoušet některou jinou z tradičních rukodělných technik? Přijďte si do Národopisného muzea vyzkoušet rukodělné dovednosti našich předků. Jsou pro Vás připraveny dílny pod vedením lidových řemeslníků a znalců tradičních výrobních postupů.

Od září 2016 připravilo Národopisné muzeum Národního muzea také cyklus tradičních řemeslných dílen speciálně určených pro děti. Lektoři malé účastníky seznámí se základními řemeslnými technikami. Výrobky si děti odnesou domů a mohou obdarovat své nejbližší. Vhodné pro děti od 9 let, případně dle domluvy.

Program
10. prosince 2016, 10.00–17.00
Výroba korálkových vánočních ozdob

Lektoři rodinné firmy Rautis vás seznámí s tradiční ruční výrobou vánočních ozdob ze skleněných perlí. Přijďte si vyrobit krásné jedinečné vánoční ozdoby, kterými můžete zkrášlit vlastní vánoční stromeček nebo obdarovat své blízké. Cena zahrnuje kurzovné, veškerý materiál a vstupné do muzea.

Tradiční řemeslná dílna pro rodiny s dětmi:
14.00–17.00
Výroba korálkových vánočních ozdob

Tato dílna je určina nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče.

Na prosincové dílně si budou moci děti osvojit tradiční ruční výrobu vánočních ozdob ze skleněných perlí. Dílnu povede zkušený lektor rodinné firmy Rautis. Dětské dílny probíhají paralelně s oblíbenou výukou tradičních řemesel pro dospělé (dílna pro dospělé trvá od 10.00–17.00, obě skupiny mají vlastní lektory).

Vhodné pro děti od 9 let, případně dle domluvy. Cena zahrnuje kurzovné, veškerý materiál a vstupné do muzea.

 

Jaká je cena kurzu?

Cena kurzů pro dospělé je 400 Kč
Cena speciálních dětských dílen je 150 Kč

Jak se na kurz přihlásit?

Na kurz (jak pro dospělé, tak pro děti) je nutné se předem objednat na e-mailové adrese: kristyna_hlavata@nm.cz nebo na telefonu 257 325 766 nebo 773 793 412
Platba kurzu probíhá bankovním převodem na účet číslo 6331011/0100, variabilní symbol bude účastníkovi sdělen na základě elektronicky zaslané přihlášky. Po zarezervování účasti na kurzu je třeba uhradit kurzovné během jednoho týdne, jinak rezervace propadá. Při odhlášení týden před konáním kurzu se nevybírá žádný stornopoplatek, při odhlášení nejpozději den předem vracíme 50% ze zaplacené částky.
 

 
Řemeslné dílny se konají za finanční podpory Odboru regionální a národnostní kultury Ministerstva kultury ČR.

 

Zpět

Zobrazit výpis článků


Newsletter       Plná verze stránek

      Webové stránky: NETservis s.r.o.       Zřizovatel: Zřizovatel