EnglishFacebookTwitterInstagram

Novinky Historického muzea

Novinka (23.8.2012)

Národní muzeum připravilo nový archeologický webový portál

Ponořte se do světa archeologie!

Na novém webovém portálu Archeologie na dosah naleznete informace o aktuálním dění v oboru archeologie.

Naleznete zde popularizační i odborné archeologické články, tipy na knihy, aktuální akce pro veřejnost, odkazy na archeologická centra a zajímavé archeologické projekty u nás i v zahraničí. Vážné zájemce potěší informace o tom, kde archeologii mohou studovat či jak se mohou zapojit jako dobrovolníci či amatérští archeologové.

Portál je součástí stejnojmenného projektu, jenž je financován Ministerstvem kultury v rámci Programu aplikovaného výzkumu a vývoje národní a kulturní identity (NAKI), a na němž se odborně podílí Národní muzeum.

Projekt Archeologie na dosah vznikl na základě předpokladu, že i když jsou sbírkové fondy muzeí velmi bohaté na archeologický materiál, chyběla zatím vynalézavost při prezentaci archeologického kulturního dědictví široké veřejnosti.

Muzea přitom mají vzhledem ke svému vzdělávacímu poslání a vlastnictví autentických sbírkových předmětů veliké možnosti, jak toto téma veřejnosti přiblížit. Nyní mohou dosavadní prezentaci archeologie, pravěkých a starověkých dějin rozšířit díky novému webovému portálu o interaktivní formu doplňkového vzdělávání.

Více informací naleznete na www.archeologienadosah.cz

 

Zpět

Zobrazit výpis článků


Newsletter       Plná verze stránek

      Webové stránky: NETservis s.r.o.       Zřizovatel: Zřizovatel