EnglishFacebookTwitterInstagram

Novinky

Novinka (3.12.2012)

Zašlete fotografie předků do Muzea!

uchovejte rodinnou historii v Národním muzeu

psotovní známka s vyobrazením Františka Josefa I

Zapojte se do tvorby výstavy Človek ve fotografii, která bude v rámci výstavního cyklu Monarchie k vidění v Nové budově Národního muzea již od 13. prosince.

Zašlete nám pomocí webového formuláře Moje monarchie, který je součástí webových stránek cyklu Monarchie, své rodinné fotografie vzniklé do roku 1918. Výběr z fotografií se bude promítat na obrazovce ve výstavě Člověk ve fotografii. Navíc můžete vyhrát zajímavé knižní ceny.
 
Všechny dosud nahrané fotografie si můžete prohlédnout na protálu www.esbirky.cz
 Kousek historie má  každý z nás  doma, a to v rodinných fotografických albech. Jak žili naši předkové v období rakousko-uherské monarchie? Kdo byli? Odkud pocházeli? Jaké bylo jejich povolání? Známe je vůbec? Poznejte lépe svou rodinnou historii při příležitosti konání výstavy Monarchie. 

 
Zapojit se může každý – jednotlivec, rodina či třída. Princip je jednoduchý – stačí nahrát naskenovanou fotografii svých předků ve formátu jpg prostřednictvím webového formuláře Moje monarchie. Při nahrávání fotografie je potřebné vyplnit několik políček se základními kontaktními údaji a souhlas se zveřejněním fotografie na výstavě.
Druhou možností, jak se můžete zapojit, je zúčastnit se sběrného dne přímo v Nové budově Národního muzea 19. 1. 2013. Fotografii naskenujeme a zadáme do systému. Vybrané fotografie se stanou součástí výstavy a budou pravidelně obměňovány.
 

Zpět

Zobrazit výpis článků


Newsletter       Plná verze stránek

      Webové stránky: NETservis s.r.o.       Zřizovatel: Zřizovatel